Foto: Kāpēc virs Rīgas paceļas melns dūmu mākonis? Attēlu galerija

Apollo
164 komentāri

«Šāds skats bija novērojams virs Rīgas, kas liek domāt, ka tas rodas no ogļu pārkraušanas darbiem Rīgas ostā,» portālam «Apollo» raksta kāds lasītājs.

Foto no Televīzijas torņa web kameras 2 attēli Atvērt

Foto no Televīzijas torņa web kameras

Dūmu mākoni lasītājs pamanījis 24. marta rītā, reizē arī norādot, ka šāds skats debesīs bijis vērojams ne tikai todien, bet arī citus rītus. 

«Vēlētos, lai atbildīgie dienesti sniedz atbildes par šo gaisa piesārņojumu, kuru ir tik ļoti labi pamanīt. Pielikumā bildes, kuras ir ņemtas no Televīzijas torņa web kameras,» informēja lasītājs.

Portāls «Apollo» Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā noskaidroja, ka atbildīgais dienests par ogļu pārkraušanas radīto gaisa piesārņojumu ir Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde.

Pārvalde esot izsniegusi atļaujas visiem ogļu pārkrāvējiem un atļaujās izvirzījusi virkni nosacījumu, kas operatoriem jāievēro, lai mazinātu ogļu putekļu emisiju ogļu uzglabāšanas un pārkraušanas laikā.

Portāls «Apollo» sazinājās ar Valsts vides dienestu, kur noskaidroja, ka ar ogļu pārkraušanas putekļiem fotogrāfijās redzamajiem dūmiem neesot nekāda sakara.

«Un arī par šiem, kas bijuši virs Bolderājas, VVD Lielrīgas RVP sūdzības šodien nav saņēmis. Bet izcelsmes avots ir zināms – tā notiek skaidrā laikā, kad no Latvijas finiera ražotnes un saplākšņa ražotnes nākošie dūmi skaidrā laikā vispirms baltu kūļu veidā paceļas virs skursteņiem, bet tad izkliedējas un paliek virs pilsētas līdz kamēr vējš tos izdzenā,» informēja Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča. 

Viņa arī uzsver, ka rīdziniekiem neesot pamata uztraukties par savu un savu tuvinieku veselību.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv