Foto: Koncertzālē «Ave Sol» atvadās no diriģenta Gido Kokara Attēlu galerija

Apollo

16. martā Rīgā, koncertzālē «Ave Sol», notika atvadīšanās no aizsaulē aizgājušā diriģenta maestro Gido Kokara. Lai izrādītu godu pēdējā gaitā, ļaudis brīžiem pat stājās rindā. Uz ievērojamā diriģenta bēru ceremoniju ieradās viņa daiļrades cienītāji, tajā skaitā premjers Māris Kučinskis un Kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Nacionālās Operas un baleta direktors Zigmārs Liepiņš, kordiriģents, Valsts Akadēmiskā kora «Latvija» mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, bijusī Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, jauniešu kora «Balsis» diriģents Ints Teterovskis, latviešu publicists Otto Ozols u.c.

Kokars dzimis 1921. gadā un pērn 17. augustā svinēja savu 95. jubileju. Viņš sava mūža laikā strādājis ar vairākiem koriem, tostarp ilgus gadus bijis tautas kora «Daile» un Bauskas rajona skolotāju kora «Daina» mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.Tāpat kordiriģents ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesors. Kokars strādājis Mūzikas akadēmijā kopš 1961. gada - no 1961. līdz 1972. gadam bija akadēmijas vecākais pasniedzējs, no 1972. līdz 1983. gadam - docents, savukārt kopš 1983.gada bijis Mūzikas akadēmijas profesors.

Kokars bijis arī vairākkārtējs Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku, Bauskas rajona koru, Skolotāju koru salidojumu, Rīgas Latgales priekšpilsētas koru, Jūrmalas pilsētas koru un Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu svētku virsdiriģents.

Kokars apbalvots ar valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv