Foto: Laiž apgrozībā jaunu jubilejas monētu Attēlu galerija

Apollo
34 komentāri

Latvijas Banka pirmdien, 3.jūnijā, laikā, kad daudzviet vēl valda pasaulslavenā vācu komponista Riharda Vāgnera 200.dzimšanas dienas jūtis, laiž apgrozībā viņam veltītu jubilejas monētu.

Foto: Laiž apgrozībā jaunu jubilejas monētu 2 attēli Atvērt

Foto: Latvijas Banka

Kā informē bankā, tā ir arī piemiņa Vāgnera rosīgajam Rīgas periodam, kad viņš sāka savas pirmās nozīmīgākās operas «Rienci» komponēšanu.

Monētas grafisko dizainu veidojuši Aigars Ozoliņš (aversu) un Ivo Grundulis (reversu), bet ģipša modeli – Ligita Franckeviča. Monēta kalta Nīderlandes Karaliskajā kaltuvē «Koninklijke Nederlandse Munt».

Monētas priekšpusē jeb aversā burinieks vētrā bangojošā jūrā, no tā pa labi puslokā uzraksts «Viens lats», pa kreisi monētas lejasdaļā – gadskaitlis 2013. Monētas aizmugurē jeb reversā centrā Riharda Vāgnera portrets profilā, no tā pa kreisi – viņa paraksta faksimils, pa labi puslokā uzraksts «Rīga» un gadskaitļi «1837–1839».

Jubilejas monēta «Rihards Vāgners» ir likumīgs maksāšanas līdzeklis Latvijas Republikā.

Monētas maksimālā tirāža – 5,000 eksemplāru. Monēta būs iegādājama Latvijas Bankā un tradicionālajās monētu tirdzniecības vietās – bankās, suvenīru un juvelieru veikalos.

Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 28,86 lati.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv