Foto: Padomju Savienības autobusu pieturu savādā arhitektūra Attēlu galerija

Apollo
105 komentāri

Kanādiešu fotogrāfs Kriss Hervigs (Chris Herwig) pēdējos 12 gados nodarbojies ar visai interesantu lietu – ceļojot pa bijušo Padomju Savienības teritoriju, viņš fotogrāfijās iemūžināja ekstravaganto un neticami krāšņo autobusu pieturu arhitektūru. Savus darbus fotogrāfs publicējis jau divu atsevišķu grāmatu sējumos, ļaujot arī mums, kam autobusa pieturu marginālā arhitektūra nepavisam nav sveša, ielūkoties tālākajos bijušās Padomju Savienības nostūros.

Hervigs atceras, ka savādās autobusu pieturas pirmo reizi ievērojis 2002. gadā - episka brauciena ar velosipēdu no Londonas uz Maskavu laikā. Pirmajā fotogrāfija, ko viņš uzņēma bija redzama vienkārša, kantaina autobusu pietura kaut kur Āzijā.

«Tā bija tik savāda, pārdomāta un atšķirīga būve. It kā kāds, kuram ir nelielas zināšanas arhitektūras dizainā, būtu izdomājis vienkārši parotaļāties.»

Vēlāk Hervigs atskārta, ka minētā autobusa pietura nav vienīgā tāda veida būve bijušajā Padomju Savienībā – tas bija tikai sākums apbrīnojamam ceļojumam marginālās arhitektūras pasaulē.

Savas grāmatas pirmajam sējumam Hervigs nofotografēja aptuveni 150 dažādas autobusu pieturas no 13 nu jau neatkarīgām valstīm. Vēlākajos gados apceļojot aptuveni 90 valstis, Hervigs uzņēma vēl vairāk nekā 9000 fotogrāfijas, no kurām daudzas apskatāmas viņa grāmatas divos sējumos: «Soviet Bus Stops Volume I» un «Soviet Bus Stops Volume II».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv