Foto: Rīgā aizvadīta «Feministiskās mākslas šova» performance Attēlu galerija

Apollo
25 komentāri

22. aprīlī TV 24 studijā, Blaumaņa ielā 32, notika performances «Feministiskās mākslas šovs» un tematiskā 12 feminismu piezīmju bloka «Fembloks» atvēršana.

«Feministiskās mākslas šovs» ir mākslinieču Ingrīdas Pičukānes, Rasas Jansones, Mētras Saberovas un Viviannas Marias Stanislavskas performance, kas vēsta par sieviešu mākslu un tās nozīmi Latvijas mākslas vidē. Šī performance norisinājās kā improvizēts televīzijas sarunu šovs, kura laikā katra atklās savā dzīvē un mākslinieciskajā darbībā svarīgas ar feminismu saistītas tēmas. Sarunu šova vadītāja bija režisore un kinokritiķe Alise Zariņa.

Sarunu šova programma I.Pičukāne lasīja lekciju «Kam no mēnešreizēm bail?», kurā runāja par māksliniecēm, kas pievēršas šai tēmai pasaulē, kā arī par savu personālizstādi «Sarkanā istaba» un reakciju, kādu tā izraisīja Latvijas medijos. Savukārt Mētra Saberova sniedza ieskatu medicīniskajā tūrismā, apvienojot pieredzi par tehnoloģiskajām procedūrām ar ikdienas trivialitāti. 

Rasas Jansones perfomance bija etīde par mātišķības tēmu - poētisks stāstījums, balstīts uz patiesiem notikumiem. Vivianna Maria Stanislavska demonstrēja īsu video performanci par feministieksiem uzskatiem ne-feministiskā sabiedrībā. Paralēli šovam notika tematiska piezīmju bloka «Fembloks» atvēršana, kas tapis, sadarbojoties māksliniecēm Ingrīdai Pičukānei, Rasai Jansonei, Mētrai Saberovai, Viviannai Mariai Stanislavska, Vikai Ekstai un sociālantropoloģei Annai Žabickai. 

Bloks iekļauj 12 dažādu feminisma virzienu skaidrojumus un gada laikā tapušas fotogrāfijas no mākslinieču radītām tematiskām fotosesijām, kas veltītas tādām tēmām un feminisma virzieniem kā feministiskajai pornogrāfijai, liberālajam feminismam, konservatīvajam feminismam, queer feminismam, ekofeminismam, etniskajam feminismam, radikālajam feminismam, brīvprātīgajai bezbērnotībai, jaunavībai, «dieviešu feminismam», kristīgajam feminismam un mātišķībai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv