Foto: Uzzini, kas ir Latvijas slavenākie kreiļi Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Par godu visiem Latvijā dzīvojošajiem kreiļiem piektdien, 14. augustā, tirdzniecības centrā «Mols» tiks svinēta Kreiļu diena, plkst. 16.00 atklājot foto izstādi «Latvijas slavenākie kreiļi», kā arī aicinot visus kreiļus izveidot lielāko kreiso plaukstu nospiedumu sienu, informē izstādes pārstāve Maija Straupmane. 

«Zinot, ka lielākā daļa kreiļu jau bērnībā tika pārmācīti darboties ar labo roku, bija ļoti interesanti uzzināt, kas ir tās darbības, ko tomēr kreilis, spītējot visam, veic ar kreiso roku,» izstādes iemeslu skaidro veikala «Mols» menedžere Lelde Gangnuse, atklājot, ka izstādes fotogrāfs Normunds Laizāns savos darbos ataino tieši tās darbības, ko ne laiks, ne kādi citi dzīves laikā sastaptie cilvēki kreiļos nav spējuši mainīt. Izstāde būs aplūkojama divas nedēļas — no 14. līdz 28. augustam.

Izstādē piedalīsies: pavārs Elmārs Tannis, advokāte Elizabete Bruksle, LNT laika ziņu moderators un raidījuma «Tautas balss» vadītājs Māris Grigalis, basketbolists Māris Gulbis, uzņēmējs Normunds Skauģis, māksliniece Anna Heinrihsone, plastikas ķirurgs Jānis Žaržeckis, baletdejotāja Elza Leimane, raidījumu vadītāji Ģirts un Pauls Timroti, kā arī žurnāliste Una Ulme.

Foto izstādes apmeklētājiem atklāšanas laikā no plkst. 16.00 līdz 17.00 būs iespēja arī satikt kādu no bildēs redzamajām slavenībām, kā arī piedalīties nozīmīgā aktivitātē, radot milzīgu kreiso plaukstu nospiedumu sienu. Nospiedumu siena tiks izveidota vienas nedēļas laikā pēc tam, kad būs nožuvuši un apkopoti visi kreiso plaukstu nospiedumi.

«Zinātnes fakti liecina, ka 10% pasaules iedzīvotāju ir kreiļi. Viņu vidū ir izteikti ģēniji, kas visbiežāk ir tieši mākslinieki, piemēram, Mikelandželo, Pablo Pikaso. Tāpēc arī Latvijā dzīvojošajiem kreiļiem būs iespēja parādīt savas mākslinieciskās dotības gleznojot. Visi kreiļi tiks aicināti veidot kopgleznu. Tas nozīmē, ka katram būs jāpapildina viens un tas pats zīmējums,» stāsta Gangnuse. «Pārsteidzošs ir fakts, ka kreiļu skaits pasaulē turpina pieaugt. Ja ir pareizas izvirzītās hipotēzes, nākotnē kreiļu skaits būs līdzsvarā ar labročiem. Un tas varētu nozīmēt tikai vienu — arī tirdzniecībā parādīsies arvien vairāk priekšmetu, kas tiks adaptēti tieši kreiļiem. Varbūt «Mols» kļūs par pirmo tirdzniecības centru pasaulē, kur tirgos preces tieši kreiļiem?»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv