Fotogalerija no piena paku laivu regates Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Sestdien Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra «Kultūra» organizēja VI Vispārējos Latvijas Piena, Maizes un Medus svētkus Jelgavā, bet svētku ietvaros jau ceturto gadu notika Piena paku laivu regate uz Lielupes.

Regatē startēja 15 laivas, kuru būvniecībā izmantotas 26 000 tukšas piena pakas. Komandas izcēlās ar savu atraktivitāti un līdzjutēju komandām krastā. Regati vērot bija atnākuši vairāki tūkstoši skatītāju, kas ar ovācijām atbalstīja regates dalībniekus, tā nosakot skatītāju simpātijas balvas ieguvēju.

IV Piena paku laivu regates uzvarētāji:

  • Ātrākā laiva - «Karova»
  • Oriģinālākā laiva - «Ugunīgās Ruslanas medību plosts»
  • Labākā laivas tēma saistībā ar pienu - «Četri balti pupi»
  • Skatītāju simpātija - «Cepu, cepu kukulīti!»
  • Visatraktīvākā komanda - «TTT – Trīs Tantes Tirgū»
  • «Elopak» simpātija - «Četri balti pupi»

Regates  pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros, pirmo reizi Latvijā uz Lielupes notika piena iepakojuma plostu parāde, kurā piedalījās krāšņi dekorēti neparasti plosti, kurus uz ūdens turēja tikai un vienīgi tukšas piena pakas. Šim nolūkam tika izmantots ap 15
000 pakas.

Laivas atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību (piemēram, ar airiem, pleznām, irkļiem, plaukstām, pedāļiem). Dažāda veida motoru, saspiesta gaisa vai citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv