Fotoreportāža: Deg Rīgas pils; uguns lokalizēta Papildināts Attēlu galerija

Apollo
851 komentārs

 Pēc vairāk nekā piecu stundu aktīva darba beidzot ir izdevies lokalizēt ugunsgrēku, kas ceturtdienas vakarā izcēlās Rīgas pilī. Nopostīta ap 3200 kvadrātmetru liela platība.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele, ugunsgrēks ierobežots plkst.3.53. Lai gan liesmas vairs neizplatās, ugunsdzēsēji joprojām turpina strādāt notikuma vietā - tiek jauktas un laistītas degušās konstrukcijas.

Vislielāko skādi liesmas nodarījušas pils jumtam, jumta konstrukcijām un bēniņiem - šīs ēkas daļas izdegušas 2400 kvadrātmetru platībā. Uguns postījusi arī ceturto jeb augšējo pils korpusa stāvu 600 kvadrātmetru platībā, bet trešajā stāvā izdeguši 200 kvadrātmetri, pastāstīja Šembele.

Kā informē Valsts policija, plkst.4.45 11.novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltiem abos virzienos atjaunota transporta kustība, kas bija apturēta dzēšanas darbu nodrošināšanai.

Aģentūra LETA vēsta - lai nodzēstu ugunsgrēku, kas ceturtdienas vakarā izcēlies Rīgas pilī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piesaistīja visus Rīgas reģiona pārvaldes rīcībā esošos resursus, papildus ugunsdzēsējus no Jūrmalas un Rīgas brīvostas velkoni.

Tāpat bija plānots dzēšanas darbos iesaistīt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteru, taču notikuma vietā esošā Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane žurnālistiem stāstīja, ka helikopters dzēšanas darbos netiks iesaistīts, jo tā darbam jau esot par tumšu un traucē citi blakus apstākļi.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele, uz notikuma vietu devās NBS helikopters, kas pieveda ūdeni no augšas.

Tāpat uz Daugavas piestātni pie Lielā Kristapa statujas devās Rīgas brīvostas velkonis, kas aizvilka tur stāvošo atpūtas kuģīti, lai tas netraucētu ugunsdzēsējiem no izdevīgākās vietas upē ņemt ūdeni.

Jautāta, kāpēc dzēšanas darbi netiek veikti ar specializētu kuģi no Daugavas, Šembele aģentūrai LETA atbildēja, ka VUGD rīcībā tādas tehnikas nav. Viņa arī piebilda, ka visā Rīgas reģionā glābējiem patlaban pieejams tikai viens autopacēlājs, kas jau strādā notikuma vietā. Kopumā tādi reģionā ir divi, taču otrs atrodas remontā.

Notikumu gaita Pēdējais atjauninājums
06:01

04:15

Pēc vairāk nekā piecu stundu aktīva darba beidzot ir izdevies lokalizēt ugunsgrēku.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele aģentūrai LETA pastāstīja, ka izsaukums uz pili saņemts plkst.22.21. Uz notikuma vietu izbraukušas vairāk nekā desmit ugunsdzēsēju mašīnas.

Ierodoties Rīgas pilī un novērtējot situāciju, VUGD darbinieki konstatējuši, ka degšanas platība varētu būt 50-100 kvadrātmetri.

Ugunsdzēsēji strādā notikuma vietā. Pagaidām nav informācijas, ka negadījumā būtu cietuši cilvēki.

Līdz pagājušā gada septembrim Rīgas pils bija Valsts prezidenta oficiālā rezidence. Taču kopš septembra prezidenta pagaidu rezidences telpas ir Melngalvju nama ēku kompleksā, jo Rīgas pilī pašlaik norit rekonstrukcijas un restaurācijas darbi.

02:21

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele, liesmu izplatīšanās pilī vairs nav tik intensīva, kā pirms brīža. VUGD darbinieki ir sākuši izdegušo konstrukciju jaukšanu un atsevišķu degšanas perēkļu likvidēšanu.

Dzēšanas darbu laikā ir cietis viens ugunsdzēsējs, kurš saindējies ar degšanas produktiem, pastāstīja Šembele.

Arī tad, ja ugunsgrēku drīzumā izdosies lokalizēt jeb ierobežot, tā likvidācijas darbi, visticamāk, turpināsies vēl vairākas stundas.

02:20

02:04

Intensīva degšana vairs nenotiek, atsevišķās vietās atklāta liesma, bet tā tiek kontrolēta notiek konstrukciju jaukšana un liešana.

02:03

VUGD: Vienam ugunsdzēsējam sniegta medicīniskā palīdzība.

01:39

01:30

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Rīgas pils muzeja darbinieki, kā arī uz notikuma vietu ieradusies kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) nolēmuši pārliecināties, vai degošajā pilī ir iespējams glābt palikušos muzeja krājumus, novēroja aģentūra LETA.

01:05

Kā novēroja aģentūra LETA, viena no ugunsdzēsēju izmantotajām ūdens šļūtenēm, caur kuru tika pumpēts ūdens no Daugavas, savienojuma vietā pārsprāga, blakusesošos apšļācot ar ūdens šalti. Ugunsdzēsēji vairāku minūšu laikā sagādāju jaunu šļūtenes sastāvdaļu un atjaunoja ūdens padevi no galvenās ūdens ņemšanas vietas pie Lielā Kristapa statujas.

01:04

Aģentūra LETA vēsta, ka par izcēlušos ugunsgrēku Rīgas pilī jau ierosināts kriminālprocess, lai gan liesmas pilī vēl nav apdzēstas ir noskaidrojies, ka tajā vēl palikuši trīs vērtīgi muzeja krājumi.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane žurnālistiem nevarēja pastāstīt sīkākas detaļas par notikumu Rīgas pilī, kā tikai to, ka jau ir ierosināts kriminālprocess.

Savukārt uz notikuma vietu bija ieradušies satraukušies Rīgas pils muzeja darbinieki un viens no tiem aģentūrai LETA apstiprināja, ka degošajā pilī vēl ir palikuši neizvesti trīs vērtīgi muzeja krājumi.

00:41

14 ugunsdzēsēju mašīnas, pašvaldības policija lika atbrīvot Vanša tiltu no cilvēkiem, jo vējš indīgos dūmus nes virsū cilvēkiem. Vēl jorprojām neizdodas lokalizēt liesmas visā pils korpusā Vanša tilta pusē.

00:40

Tikko notikuma vietā ieradās Latvijas Gāzes avārijas brigāde.

00:39

No Daugavas atvilktās ūdens šļūtenes tā arī nav pieslēgtas un mētājas pils laukumā.

00:39

Jumts gandrīz pilnībā nodedzis, bet Svētā Gara tornī joprojām plīvo Latvijas karogs.

00:21

00:08

00:05

11. novembra krastmalā novietots 3 pacēlājs pozīcijā, šobrīd no Daugavas sūkņu mašīnas tiek vilktas ugunsdzēsības šļūtenes. Daugavas pusē liesmas vislielākās.

00:00

Daugavas pusē Vaļņa dēļ apgrūtināta piekļūšana.

23:52

Notiekošajā noraugās milzīgi cilvēku pūļi, uz Vanšu tilta cilvēki piebremzē savas automašīnas, lai vērotu notiekošo. Pa Vanšu tiltu braucošie ugunsdzēsēju papildspēki - vairākas ugunsdzēsēju mašīnas ar ieslēgtām bākugunīm netika garām interesentu transporta līdzekļiem, kas centās nofotografēt ugunsgrēku. Cilvēki traucē ugunsdzēsēju piekļūšanai notikuma vietai. Policija sākusi regulēt satiksmi.

23:29

Tikko no ūdens spiediena iebruka bēniņu stāva grīda.

23:27

Šobrīd deg Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, kurā glabājas vairāki tūkstoši etnogrāfisko materiālu, tautas tērpi, valsts papīri. Pat ja tie nav aizdegušies, tad visi ir nolieti.

23:08

11. novembra krastmala slēgta. Pie Daugavas piebraukusi ugunsdzēsēju mašīna, kas sūknē ūdeni no upes. Izskanējusi informācija, ka ugunsgrēks plešas plašumā ļoti strauji remonta dēļ, jo visas sijas atbrīvotas no ugunsdrošajiem materiāliem.

22:58

22:46

22:45

Liesmas ir spēcīgas, tās apņēmušas visu jumtu. Izveidoti jau vairāk nekā trīs pieslēgumi maģistrālajiem ūdensvadiem, lai nodrošinātu nepieciešamo ūdens daudzumu, bet liesmas nerimstas. Ūdens tiek laists jumta logos. Cilvēkus drošā attālumā no notikuma vietas tur pašvaldības un militārā policija.

22:41

22:23

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv