Francija sabojā svētkus Krievijai, mazinās Latvijas izredzes palikt elitē Video

197 komentāri

Pasaules čempionāta septītās spēļu dienas pirmajā mačā negaidītu panākumu svinēja Francijas izlases hokejisti.

Vasīlijs Košečkins

Helsinku apakšgrupas spēlē Francijas izlase sensacionāli ar 2:1 pieveica Krievijas valstsvienību, kurai tas bija pirmais zaudējums pēc 13 uzvaru sērijas pasaules čempionātos.

Pirmajās 20 minūtēs krieviem tā arī neizdevās atklāt spēles rezultātu, turklāt otrā perioda sākumā Aleksandra Radulova izpildīto soda metienu atvairīja vārtsargs Floriāns Ardī, tomēr jau pēc 15 sekundēm Krievijas izlasi vadībā izvirzīja Aleksandrs Perežogins.

Aizritēja nepilnas trīs minūtēs un Damjēns Flerī ar spēcīgu metienu pārspēja Vasīliju Košečkinu, panākot izlīdzinājumu, bet nepilnas četras minūtes līdz trešdaļas beigām Antuāns Rusels izvirzīja Francijas komandu vadībā. Turklāt atlikušajā perioda laikā francūžiem bija vēl divas teicamas izdevības gūt vārtus.

Pēdējās trešdaļas sākumā tuvāk vārtu guvumam bija francūži, bet perioda vidū Krievijas hokejisti divas minūtes nesekmīgi spēlēja vairākumā. Drīz pēc tam skaitlisko pārsvaru ieguva arī Francijas valstsvienība, kurai arī neizdevās gūt vārtus, bet atlikušajā laikā francūži uzvaru nosargāja.

Šovakar tiks aizvadītas vēl divas spēles, kurās Latvija spēkosies ar Slovākiju, bet Kanāda tiksies ar Zviedriju.