Francija uzvar Latviju un iekļūst otrajā kārtā

Latvijas basketbola izlase 8. oktobrī aizvadīja Eiropas čempionāta B apakšgrupas otro spēli ar Francijas izlasi. Uzvaru ar rezultātu 60:51 svinēja Francija.

Latvijas valstsvienībai arī otrajā čempionāta spēlē nācās piedzīvot zaudējumu.

Latvija spēli pret Franciju sāka šādā sastāvā: Kristaps Janičenoks, Kristaps Valters, Andris Biedriņš, Artūrs Štālbergs un Kaspars Kambala. Ceturtdaļas vidū Latvijai bija četru punktu pārsvars (6:2), bet, kad pirmajā ceturtdaļā atlika vēl nospēlēt vienu minūti, vadību jau ar vienu punktu bija pārņēmusi Francija — 9:8. Izskaņā francūži nospēlēja labāk, un pēc desmit minūtēm jau 13:8 par labu Francijai.

Otrajā ceturtdaļā ilgu laiku netika gūts neviens grozs. Mūsējie meta garām no labām pozīcijām, bet arī Francijas spēlētāji neizmantoja savas iespējas pie mūsu groza. Štālbergs ar precīziem soda metieniem samazināja rezultāta starpību, bet Armands Šķēle uzņēmās iniciatīvu un izvirzīja Latviju vadībā ar 16:15. Puslaika beigās pēc sekmīgiem soda metieniem Latvijai izdevās iekrāt piecu punktu pārsvaru, un, ejot pārtraukumā, varējām uzsmaidīt — 21:16. Jāpiebilst, ka Francija otrajās desmit minūtēs guva tikai trīs punktus.

Otrais puslaiks iesākās cerīgi. Pēc Janičenoka trīspunktu metiena Latvijai +6 (29:23), mirkli vēlāk Biedriņš ar sodu ieliek no augšas, un jau 33:23 — lielākais pārsvars spēlē. Taču turpinājumā mūsu komandu pievīla kļūdas. Šķēle vairākkārt uzbrukumā nerealizēja metienus un paslīdēja, kā rezultātā francūži atbildēja ar trīs sekmīgiem tālmetieniem, un pēc 30 spēlētām minūtēm vadībā jau Francija — 41:37.

Spēles pēdējās desmit minūtēs laukumā dominēja Francija. Panākuši astoņu punktu pārsvaru (54:46), francūži turpinājumā vadības grožus neatdeva. Vienu brīdi bija 56:51, bet mača izskaņā Pārkers & Co nodrošināja Francijai uzvaru ar 60:51.