Francijas basketbolisti izcīna piekto vietu EČ

Eiropas čempionāta spēlē par piekto vietu Francijas basketbolisti šodien ar 69:62 pārspēja Horvātijas izlasi.

Francijas izlases rindās 18 punktus guva Antuāns Dio, 15 punktus pievienoja Nando de Kolo, bet pa astoņiem punktiem guva Alēns Koffi un Nikolā Batims, kura kontā arī astoņas rezultatīvas piespēles. Jāpiebilst, ka Francijas izlase šajā mačā spēlēja bez trim pamatsastāva spēlētājiem - Tonija Pārkera, Borisa Diāva un Florāna Pjetrusa. Horvātijas komandā 18 punktus guva Davors Kušs, bet 12 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Sandro Niceviča rēķinā. Horvātijas izlasē no līderiem šo maču nespēlēja Roko-Leni Ukičs un Zorans Planiničs.

Spēle iesākās mazrezultatīvi, tomēr līdz pirmās ceturtdaļas beigām Francijas basketbolisti «atvērās» un ieguva deviņu punktu pārsvaru (21:12). Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē horvāti veica izrāvienu 10:2 un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (23:22), taču ceturtdaļas pēdējās trīs minūtēs francūžiem izdevās atjaunot desmit punktu pārsvaru (34:24).

Trešās ceturtdaļas beigās Francijas izlasei bija pat +15 (46:31), tomēr horvāti «nesalūza» un turpinājumā lēnām sāka sadeldēt rezultāta starpību. Pirms pēdējām desmit minūtēm Francijai bija vairs tikai +5 (46:41), bet pēdējās ceturtdaļas sākumā horvātu izrāviens (14:0) turpinājās un rezultāts kļuva 46:45. Tomēr pārņēmt vadību Horvātijas basketbolistiem tā arī neizdevās, bet francūži mača beigās atkal palielināja pārsvaru, no 60:56 panākot 65:56.

Abas komandas jau vakar pēc uzvarām pusfinālos par piekto vietu bija garantējušas ceļazīmi uz 2010. gada pasaules čempionātu Turcijā.