«Francijas Spaidermens» uzrāpies 57 stāvu tornī Sidnejā

Apollo
0 komentāru

Ekstrēmais klinšu kāpējs no Francijas Alens Robērs, kurš kļuvis slavens ar kāpšanu pasaules augstākajās ēkās, aizturēts pēc tam, kad uzrāpies 57 stāvu ēkā Sidnejas centrā, vēstī «Newsru».

Alens Robērs kāpjot kādā Ķīnas augstceltnē.

Alens Robērs kāpjot kādā Ķīnas augstceltnē.

Foto: Scanpix/Reuters

«Francijas Spaidermens» līdz torņa smailei ticis divdesmit piecās minūtēs. «Galapunktā» viņš izklāja milzu lapu, uz kuras bija rakstīta interneta vietnes «100 months» adrese. Šī mājaslapa izveidota, lai pievērstu sabiedrības uzmanību globālajai sasilšanai.

48 gadus vecais Robērns parasti kāpelējumus veic bez varasiestāžu un ēku īpašnieku atļaujām. Viņš lielākoties nelieto arī drošības stiprinājumus, un ir vairākus desmitus reižu arestēts dažādās pasaules valstīs. Tiesa, tādēļ viņš ticis arī Ginesa rekordu grāmatā.

Pagājušā gada jūnijā alpīnistam piespriests 630 ASV dolāru sods par Sidnejas debesskrāpja «Aurora Place» «iekarošanas» mēģinājumu. Viņš apsūdzēts citu cilvēku dzīvību apdraudēšanā.

15 gadu laikā Robērs iekarojis vairāk nekā 80 debesskrāpjus un pieminekļus visā pasaulē. Savas uzvaras viņš lielākoties velta globālās sasilšanas problēmai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv