Franču žurnālisti ziņo par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā

Apollo
11 komentāri

Franču laikraksts «Le Monde», atsaucoties uz medijā strādājošo žurnālistu Sīrijā pieredzēto, pirmdien ziņo par ķīmisko ieroču izmantošanu Damaskas apkaimē.

Franču žurnālisti ziņo par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijā

Foto: Reuters/Scanpix

Izdevuma žurnālisti «vairākas dienas pēc kārtas pieredzēja» ķīmisko ieroču pielietošanu Džobaras ciematā, kas atrodas Damaskas pievārtē. Pēc žurnālistu rīcībā esošajām ziņām, ķīmiskos ieročus izmantojuši režīma spēki.

Laikraksta fotogrāfs 13.aprīlī šajā rajonā redzējis, kā nemiernieki «smok un vemj» pēc uzbrukuma, kurā, visticamāk, tika izmantoti ķīmiskie ieroči.

Žurnālistu rīcībā ir aculiecinieku sniegtā informācija par ķīmisko ieroču pielietošanu plašā apkaimē ap Damasku.

Kāds mediķis izdevumam skaidrojis, ka ķīmisko ieroču uzbrukumos cietušajiem rodas elpošanas grūtības, galvassāpes un nelabums. Ja cietušā persona nesaņem medicīnisko palīdzību, iespējams arī letāls iznākums.

Pēdējo nedēļu laikā starptautiskajā sabiedrībā ar jaunu sparu izraisījušās debates par iespējamo ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijas konfliktā. ASV un citas Rietumvalstis izteikušas pieņēmumus, ka ķīmiskos ieročus konfliktā varētu būt pielietojusi Sīrijas valdība. Damaska šīs apsūdzības kategoriski noraida.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv