Frensisa Beikona mākslas darbs izsolīts par 18 miljoniem Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Izsoļu nama «Christie's» rīkotajā izsolē Londonā īru gleznotāja Frensisa Beikona 1953.gada mākslas darbs «Study for a Portrait» izsolīts par 18 miljoniem sterliņu mārciņu (14 miljoniem latu).

Frensisa Beikona mākslas darbs izsolīts par 18 miljoniem 2 attēli Atvērt

Foto: Scanpix/AP

Divus metrus augstais un 1,4 metrus platais mākslas darbs, kuru izsoļu nama pārstāvji nodēvēja par «varas degradācijas saistošu un tumšu pētījumu», tika izsolīts par summu, kas gandrīz par septiņiem miljoniem sterliņu mārciņu (5,5 miljoniem latu) pārsniedz ekspertu prognozes.

Frensiss Beikons ir viens no dārgākajiem 20.gadsimta māksliniekiem. 2008.gadā viņa triptihs «Triptych, 1976» tika izsolīts par vairāk nekā 26,3 miljoniem sterliņu mārciņu (20,6 miljoniem latu).

Savukārt ikoniskā popārta pārstāvja Endija Vorhola 1973.gadā gleznotais bijušā Ķīnas vadoņa Mao Dzeduna portrets ienesa 6,9 miljonus sterliņu mārciņu (5,4 miljonus latu), bet britu mākslinieka Luciāna Freida piecdesmito gadu beigās radītā glezna «Woman Smiling» tika pārdota par 4,7 miljoniem sterliņu mārciņu (3,7 miljoniem latu).

Par rekordaugstu summu tika izsolīti piecu mākslinieku darbi - Huana Munjosa, Rona Mujeka, Paulas Hego, Domeniko Gnoli un Migela Barselo, kura mākslas darbs tika pārdots par augstāko summu, par kādu jebkad izsolīts kāda dzīva spāņu mākslinieka darbs.

Kopumā «Christie's» Pēckara un laikmetīgās mākslas izsolē tika ieņemti 78,8 miljoni sterliņu mārciņu (61,8 miljoni latu).

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv