Gabrselasi ceturto gadu pēc kārtas uzvar Berlīnes maratonā

Leģendārais Etiopijas garo distanču skrējējs Haile Gebrselasi šodien ceturto gadu pēc kārtas triumfēja Berlīnes maratonā, tomēr jau pavasarī uzstādīto mērķi labot sev piederošo pasaules rekordu etiopietis nesasndiedza.

Haile Gabrselassie

Šoreiz 36 gadus vecajam Gebrselasi 42,195 kilometrus garās klasiskā maratona distances veikšanai bija vajadzīgas divas stundas, sešas minūtes un astoņas sekundes.

Otro vietu Berlīnes maratonā izcīnīja Kenijas skrējējs Frensiss Kiprops, bet trešais finišēja cits etiopietis Negari Terfa. Gebrselasi sīvākais konkurents, kenijietis Dankans Kibets šoreiz finišēja ārpus pirmā trijnieka.

Jau ziņots, ka Gebrselasi ir pirmais sportists, kuram izdevies 42,195 kilometrus garo klasiskā maratona distanci veikt ātrāk par divām stundām un četrām minūtēm, un to viņš 2008. gadā paveica tieši ātrajā Berlīnes trasē.

Līdz šim Berlīnes maratonā pasaules rekords ticis labots jau septiņas reizes, un etiopietim piederošais planētas labākais rezultāts šobrīd ir divas stundas, trīs minūtes un 59 sekundes.