Gada beigās lauksaimniecība var palikt bez naudas

Apollo
0 komentāru

Zemkopības ministram Mārtiņam Rozem ir skaidrs rīcības plāns, kā palīdzēt lauksaimniekiem, bet, ja nekas netiks darīts, gada otrā pusē lauksaimniecībai naudas var vairs nebūt.

Intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» Roze skaidro, ka šogad ir jāatrod papildu finansējums 20–25 miljonu latu apmērā — naudā, ne tikai garantijās. Kā risinājumu viņš saskata, no gada vidus uz gada sākumu pārbīdot finanšu plūsmu, kas paredzēta budžetā Eiropas Savienības un nacionālajiem maksājumiem. Kā otra iespēja ir maijā jau izmaksāt pērn veiksmīgi sākto piena kvotu maksājumus. Tas nozīmētu, ka pie lauksaimniekiem gada sākumā nonāktu jau 30 miljoni latu.

Ministrs uzsver, ka šajā laikā būs nepieciešams papildu finansējums, kam arī ir vairāki avoti — gan Starptautiskā Valūtas fonda noteiktā 10% rezerve, ko iespējams izmantot ārkārtas apstākļos, kā arī Zemkopības ministrijas sistēmā esošais naudas apjoms, kas varētu nodrošināt papildus vajadzīgo finansējumu.

«Šādu priekšlikumu iesniegsim valdībā. Ja valdība to akceptēs un budžets labi pildīsies, gada otrajā pusē lauksaimnieki saņems šo papildu finansējumu,» prognozē Roze.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv