Gada inflācija februārī mazinājusies, mēneša — pieaugusi Papildināts

Apollo
0 komentāru

Vidējais patēriņa cenu līmenis februārī, salīdzinot ar janvāri, ir pieaudzis par 1,1%, gada inflācija februārī bija 9,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Gada inflācija februārī mazinājusies, mēneša — pieaugusi

Foto: skanpix/reuters

Janvārī gada inflācija bija 9,8%.

Vidējais cenu līmenis precēm pieauga par 1,3%, bet pakalpojumiem — par 0,6%. 2008. gada februārī, salīdzinot ar 2008. gada janvāri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 1,3%.

Februārī patēriņa cenas pieauga galvenokārt akcīzes nodokļa izmaiņu ietekmē. Cenas kāpa degvielai (par 12,4%), alkoholiskajiem dzērieniem (par 8,4), kā arī bezalkoholiskajiem dzērieniem (par 5,3).

Cenas iepriekšējā mēnesī pieaugušas arī kultūras pakalpojumiem — par 16,8% — to galvenokārt noteica kabeļtelevīzijas pakalpojumu sadārdzināšanās vidēji par 29,6% un kino biļešu cenu kāpums par 6%. Beidzoties svētku akcijām, dārgāki kļuva vispārīgie pasta pakalpojumi.

Cenas pieauga medikamentiem, sadzīves aprīkojumam, ambulatorajiem pakalpojumiem un apdrošināšanas pakalpojumiem. Palielinoties izmaksājamo pensiju vidējam apmēram, pieauga maksa par uzturēšanos pansionātos (par 6,1%).

Savukārt cenas kritušās pienam un piena produktiem — par 4,5%. Cenas samazinājās sieram (–3,6%), dārzeņiem (–4,2%), kartupeļiem (–2%), svaigai gaļai (–1,6%) un zivīm (–0,4%). Akciju ietekmē lētāki kļuva atsevišķi gaļas izstrādājumi, augu eļļa, sviests, margarīns, saldumi.

Cenas kritās īres maksai brīvajā tirgū, mājokļa uzturēšanas un remonta pakalpojumiem, kā arī ēdināšanas pakalpojumiem. Turpinoties sezonas izpārdošanām, cenas samazinājās apaviem un apģērbam. Akciju ietekmē lētākas kļuva īslaicīgas lietošanas mājsaimniecības preces un personīgās aprūpes preces, trauki, mēbeles un mājokļa iekārtas, TV, audio, video un foto aparatūra, rotaļlietas, spēles un mājdzīvnieku barība. Cenas samazinājās lietotām automašīnām, aviobiļetēm, tālruņu aparātiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv