Gada otrajā pusē eirozonā sāksies pakāpeniska atveseļošanās

Apollo
31 komentārs

Eiropas Centrālā banka (ECB) prognozē, ka šogad parādsaistību krīzes skartajā eirozonā sāksies «ļoti pakāpeniska atveseļošanās», pirmdien pavēstīja bankas prezidents Mario Dragi.

Gada otrajā pusē eirozonā sāksies pakāpeniska atveseļošanās

Foto: Reuters/Scanpix

«Ekonomiskā situācija eirozonā saglabājas apgrūtinoša, taču novērojamas atsevišķas pazīmes par iespējamu stabilizēšanos,» Šanhajā notiekošajā starptautiskajā konferencē norādīja Dragi. «Mūsu pamata scenārijs joprojām paredz, ka šā gada otrajā pusē sāksies ļoti pakāpeniska atveseļošanās.»

Parādsaistību krīze, kas apņēmusi vairākas eirozonas valstis, radījusi spekulācijas par iespējamu monetārās savienības sabrukumu, taču Dragi šādu iespējamību noraida.

«Tagad savienība ir krietni spēcīgāka un stabilāka nekā iepriekš,» sacīja Dragi. «Vispārējais uzskats ir tāds, ka tā saglabāsies.»

Viņš pavēstīja, ka ECB «turpinās atbalstīt makroekonomikas sniegumu, eirozonā nodrošinot cenu stabilitāti».

ECB pagājušajā mēnesī pieņēma lēmumu par 0,25 procentpunktiem samazināt bāzes procentu likmi, cenšoties sniegt stimulu eirozonas gausajai ekonomikai.

Tādējādi procentu likme galvenajām refinansēšanas pozīcijām turpmāk veido 0,5%, kas ir rekordzems līmenis.

ECB ir trīs galvenās procentu likmes - procentu likme tās galvenajām refinansēšanas operācijām, noguldījumu procentu likme, kas ir procentu likme, kura tiek maksāta bankām par finanšu līdzekļu noguldīšanu ECB, un diennakts aizdevumu procentu likme, kuras bankas izmanto kā pēdējo glābiņu, nespējot iegūt finansējumu tirgos.

Noguldījumu un diennakts procentu likmes darbojas kā grīda un griesti procentu likmēm 17 eirozonas dalībvalstīm.

ECB maijā nolēma par 0,5 procentpunktiem samazināt arī diennakts procentu likmi līdz 1%. Taču banka noguldījumu likmi saglabāja nemainīgu, tai arī turpmāk veidojot 0%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv