Gaidāma dokumentālās filmas «CEPLIS. Filmas arheoloģija» pirmizrāde

Apollo
0 komentāru

Rīgas Kinostudijā tapusi jauna pētnieciska dokumentālā filma «Ceplis. Filmas arheoloģija» par leģendāro režisora Rolanda Kalniņa filmu «Ceplis» (1972.g.), kurai šogad aprit 40. 

Gaidāma dokumentālās filmas «CEPLIS. Filmas arheoloģija» pirmizrāde

Publicitātes foto.

Šopavasar Rolandam Kalniņa kungam ir 90. Viņš ir tik pat stalts ar spīta dzirksteli acīs. «Ceplis» kļuva par viņa radošo kulmināciju 70tajos, bet jaunās filmas radošā grupa, lasot dokumentus par filmas veidošanu, šķirstot foto albumus un azartiski caurskatot filmā kadru pēc kadra, uzdeva vēl iepriekš neuzdotus jautājumus. 

Dokumentālā filma «Ceplis. Filmas arheoloģija» atklāj šos noslēpumus un iedzīvina Latvijas kultūras ikonas - aktierus, režisorus, operatorus u.c. radošās un administratīvās personības, kuras veidojušas Rīgas Kinostudijas zelta laikmetu, būvējot tiltu no mūsu kultūras pagātnes uz šodienu. 

Kinokritiķe un filmas scenāriste Daira Āboliņa, komentējot R.Kalniņa filmu ir poētiska: «Rolanda Kalniņa filma «Ceplis» ir kā grezna vāze, kura maina savu krāsu un tās dzidrumu atbilstoši tam, kā krīt gaisma, kas un kā uz to skatās. Tā ir filma, kurai laiks nāk par labu un mainot kontekstus, mainās filmas intonācija. Filma, kopš kuras pirmizrādes pagājuši 40 gadi, šobrīd šķiet aktuālākā kā jebkad. Varbūt tāpēc, ka mums atkal ir sava valsts, kuras varoņi ir nevaroņi, kuras vērtības izplēn, jo vienmēr uzrodas kāds Edgars Ceplis, kurš zina, kā no Latvijas māliem cept lētus ķieģeļus un radīt ilūziju par labklājību. «Ceplis» ir filma ap kuru valda leģendas par ideālu saskaņu, izcilu ansambli, atsaucīgiem kino priekšniekiem. Vai tā tiešām bija? Vai viss bija tik gludi jeb tomēr ir iespēja atrast pa kādai noklusētai patiesībai, slepenai sazvērestībai vai atklāt kādu aizkadra noslēpumu?»

«Ceplis. Filmas arheoloģija» tapusi Rīgas Kinostudijā. Režisore ir Agita Cāne-Ķīle, scenārija autore Daira Āboliņa, filmas operators Jānis Šēnbergs, montāža Visvaldis Zarakovskis, mūzikas autors Raimonds Tiguls, producentes: Ieva Rozentāle, Iveta Lepeško, Inta Kaņepāja. 
 
Šī filma ir veiksmīgs Rīgas Kinostudijā tapušo filmu izpētes turpinājums. 
 
Dokumentālās filmas «Ceplis. Filmas arheoloģija» pirmizrāde un vienīgais publiskais seanss notiks 1.maijā plkst.18:00 kinoteātrī «Splendid Palace», uz kuru tiek aicināti skatītāji ! Pirmizrādē notiks tikšanās ar filmas «Ceplis» aktieriem un filmas «Ceplis. Filmas arheoloģija» radošo grupu! 
 
Filmu un pasākumu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un «Rīgas nami»

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv