«Gaiļezera» ārstu vaino 450 latu izspiešanā

Apollo
0 komentāru

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) prokuratūrai nosūtījis lūgumu sākt kriminālvajāšanu pret klīniskās slimnīcas «Gaiļezers» ārstu, kurš tiek vainots 450 latu izspiešanā, aģentūru LETA informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un starptautiskās sadarbības nodaļā.

Sākotnēji krimināllieta tika ierosināta par naudas izkrāpšanu, tomēr, izvērtējot pirmstiesas izmeklēšanas laikā iegūtos materiālus un savāktos pierādījumus, klīniskās slimnīcas «Gaiļezers» ārsta darbības kvalificētas kā izspiešana, par ko paredzēta atbildība Krimināllikuma 183. panta pirmajā daļā.

Pirmstiesas izmeklēšanā noskaidrots, ka pērnā gada augustā aizdomās turētais bez tiesiska pamata esot pieprasījis par neatliekamas operācijas veikšanu 450 latus, pretējā gadījumā piedraudot, ka operāciju veiks praktikanti, un tas tika uztverts kā nopietns drauds pacienta veselībai un dzīvībai.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka klīniskajā slimnīcā «Gaiļezers» šādas operācijas ir iekļautas valsts atmaksātajā programmā un slimniekiem par tām nav jāveic nekādi maksājumi.

Aizdomās turētajam 18. maijā piemērots drošības līdzeklis — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu. KNAB pagaidām neatklāj ne ārsta vārdu, ne slimnīcas nodaļu, kurā viņš strādā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv