Galerijā «Alma» atklās vācu māklsinieka Heinca - Hermana Jurčeka izstādi

Apollo
0 komentāru

No 2010. gada 6.septembra līdz 1. oktobrim galerija «Alma»piedāvā vācu mākslinieka Heinca - Hermana Jurčeka izstādi «Improvizācija par tēlu bojāejas tēmu».

Greenhouse. audekls,akrils. 200x180 cm, 2009.

Greenhouse. audekls,akrils. 200x180 cm, 2009.

Publicitātes foto.

Iztādes kuratore ir  viena no biedrības «Latvijas laikmetīgās mākslas muzejs» starptautiskajiem ekspertiem Raminta Jurenaite.
 
Satriecoši strauji metropoles vidē parādās, aug un pazūd tēli, ļoti agresīva ir pastāvīgā informācijas plūsma, vienlaikus mākslinieki mēģina bagātināt mākslu ar jaunu vizuālās izpratnes pieredzi, šim nolūkam lietojot  tiklab tradicionālas, kā arī jaunas tehnoloģijas.

Heincs Hermans Jurčeks savus iespaidus par urbāno vidi izpauž gleznās, «izgudrojot» pats savas formas, krāsas un laukumus.

Impulsus mākslinieks atrod visur – kartogrammās, urbānās un bioloģiskās formās, akciju biržas diagrammās un sludinājumos. Sajaucoties dabas un arhitektūras formām, attīstās sarežģīti tēli. Jurčeka gleznas ir abstraktas, taču ļoti liela loma tajās ir komplicētajai telpai. Izmantojot gan industriālās un dabiskās formas, gan to hibrīdus, viņš rada neskaitāmas telpiskas struktūras un krāsu rakstus, piepildītus ar gleznieciskām, grafiskām, kaligrāfiskām un kolāžas detaļām. Uzsvars tiek likts ne tikai uz kompozīcijas sadrumstalotību, bet arī asimetriju un pat pārrāvumiem. Jurčeka krāsas, košas un spožas, nav raksturīgas dabiskajai paletei; tās ir sintētiskas, tipiskas industriālai un urbānai videi – te uzzibsnī violeti, sarkani, dzelteni un sudraba toņi. Īpatnējs pretstats ir viņa audekli, kam pamatā likti melnbalti kontrasti un pelēki toņi, kuri noreducē komplicētās struktūras līdz lakoniskām grafiskām zīmēm. Abas gleznu grupas vieno mākslinieka spontānā un rotaļīgā improvizācija savienojumā ar pamatīgumu un ļoti precīzu izpildījumu.

Galerija «ALMA» atrodas Rūpniecības ielā 1
Tālr. 67322311, e-pasts: «alma@galerija-alma.lv», «galerija-alma.lv».
Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai  plkst. 12 - 18.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv