Galerijā «Birkenfelds» notiks Jura Zvirbuļa jubilejas personālizstāde

Apollo
0 komentāru

Ceturtdien, 22. janvārī, galerijā «Birkenfelds» tiks atklāta mākslinieka Jura Zvirbuļa 65 gadu jubilejas personālizstāde.

Galerijā «Birkenfelds» notiks Jura Zvirbuļa jubilejas personālizstāde

Aut.: J. Zvirbulis

Jura Zvirbuļa daiļrade vienmēr pārsteidz ar savu bagātīgo kolorītu, literāri smalko un sirreālo tēlu pasauli. Šoreiz izstādīti daudzi līdz šim neredzēti mākslinieka darbi (akvareļi, miniatūras un  zīmējumi).

Juris Zvirbulis pieder mākslinieku paaudzei, kuru daiļrade veidojās ideoloģiski sarežģītajā padomju periodā.

Izstādē apskatāmi darbi, kas pārstāv laiku no sešdesmito gadu beigām, kad noformējās smalkā miniatūrista rokraksts, līdz mūsu dienām. Arī darbu tematika ļoti plaša — literāro darbu ilustrācijas, apkārtējās dzīves notikumu dokumentējums un ceļojumu iespaidi. 

Mākslinieka tuvumā vienmēr ir piezīmju bloks vai baltas papīra lapas, kurās neatkarīgi no atrašanās vietas tiek vizuāli dokumentēts apkārt notiekošais. Reizēm zīmējumos ir reāli notikumi, reizēm tajos ir tikai asociatīvā līmenī uzplaiksnījusi grotesku tēlu spēle. Zīmējumi un skices ir materiāls nākamajiem darbiem vai reizēm vizuāls paskaidrojums paša mākslinieka literārajiem sacerējumiem.

Jāpiemin, ka izstāde būs viena no vairākām šogad paredzētajām izstādēm, kas sakarā ar mākslinieka jubileju notiks galerijā «Birkenfelds».

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv