Galerijā «Daugava» atklāta izstāde «Zīmētājs.Pavasaris’10»

Apollo
0 komentāru

«Zīmētājs.Pavasaris’10» – divi vienā, tas šodien aktuāli. Mākslas valodā izstādes koncepciju lieliski atklājis mākslinieks Viesturs Staņislavskis – izstādes ielūguma dizaina autors: 10 zīmuļi, uzasināti, gatavi darbam, jo aprīļa beigās Mākslas akadēmijā būs studentu zīmējumu skate, kur tiks meklēti labākie zīmētāji, lai viņiem piešķirtu Borisa Bērziņa vārdā nosaukto stipendiju.

Galerijā «Daugava» atklāta izstāde «Zīmētājs.Pavasaris’10».

Galerijā «Daugava» atklāta izstāde «Zīmētājs.Pavasaris’10».

Publicitātes foto.

Stipendiāti tiks  nominēti šajā galerijas izstādē un viņu darbi papildinās ekspozīciju. Visi desmit zīmuļi ir zaļi, šādu zaļumu sauc par pavasara pirmo zaļumu. Saki ziemai NĒ!, ir klāt «Pavasaris 2010» un «Mākslas dienas».

Bet, ko tad redzēsim izstādē? Ir gleznotājas Daces Lielās ziemas – pagājušās ziemas dziļais sniegs viņu iedvesmojis ne pa jokam. Jānim Purcenam gan īsta pavasara eiforija – viss plivinās, lidinās bezsvara stāvoklī un to panākt var tik vienkārši, interesanta toņa zaļo izspēlējot pret rozā. Bet ne jau tikai par norisēm dabā šajā izstādē.  Protams arī par cilvēku. Ar neparastiem tēliem uzrunā Biruta Delle. Viņas cilvēks meklē atbildi uz mūžīgajiem jautājumiem – kas mēs esam, kurp ejam? Arī pie Laimas Bikšes gleznas ir ko padomāt, tikai šeit būtiskas ir tas skatu punkts no kura mēs veramies uz darbu. Var domāt par spēļu namiņu, kas grūst, bet var arī atklāt dzīvē tik daudz skaistu, neparastu iespēju pat ikdienišķos priekšmetos ap mums. Andrejam Ameļkovičam pieticis dūšas sarunāties ar Austrālijas aborigēniem, protams, par sievieti. Vai pavasaris ir ienācis galerijā, par to ir jānāk un jāpārliecinās.

Izstāda galerijā «Daugava» apskatāma līdz 8.maijam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv