Galerijā «Mūrnieks» būs Andreja Ģērmaņa izstāde «Plein air» Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

No 3. aprīļa līdz 3. maijam mākslas galerijā «Mūrnieks» būs gleznotāja Andreja Ģērmaņa izstāde «Plein air». Izstādes atklāšana 3. aprīlī plkst. 17.00.

«Pie ezera»; 82x60; 1981 3 attēli Atvērt

«Pie ezera»; 82x60; 1981

Aut.: A.Ģērmanis

«Plein air» (no franču val. — brīvs gaiss) — gleznošana brīvā dabā, saules gaismas un atmosfēras iedarbības izraisīto dabas krāsu nianšu attēlojums gleznā. 

Izstādē tiks eksponēti 16 jauni darbi, kas lielākoties tapuši laikā, kad mākslinieks piedalījies dažādos plenēros, piemēram, Lietuvā, Liepājā, Secē (Sēlijas plenērs). Andrejs Ģērmanis lielu vērību piešķir gleznošanai dabā, kas pilna krāsu un bezgalīgi interesantu glezniecisku nianšu. Šīs kvalitātes tad arī ir noteicošās vērtības jaunajā izstādē, kas Andrejam Ģērmanim, kā jau ierasts, nesagādā grūtības, gluži otrādi — jaunus izaicinājumus un uzdevumus, kas meistara otai ir pa spēkam. 

Andrejs Ģērmanis beidzis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un LVMA Glezniecības nodaļu pie prof. Eduarda Kalniņa, piedalījies daudzos starptautiskos plenēros, vadījis pašdarbības gleznotāju nometnes. Mākslinieks izstādēs piedalās kopš 1966. gada Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Vācijā, Somijā, Dānijā, ASV un citur. Gleznas atrodas valsts kolekcijās Maskavā, Belomorskā (Karēlija), mākslas muzejā «Arsenāls», Cēsu, Krāslavas muzejos un daudzās privātkolekcijās Latvijā un pasaulē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv