Gandrīz 30% no visām biroju telpām ir vakantas

Apollo
0 komentāru

2009. gada beigās  Rīgas kopējais A un B klases  biroju telpu platību apjoms biroju centros sasniedzis aptuveni 345,000 m2.  Atsevišķi 2009. gadā  ekspluatācijā  nodoto A un B klases biroju telpu apjoms biroju centros salīdzinājumā ar 2007. gadu samazinājies par 30%, bet salīdzinājumā ar 2008. gadu pat par 50%, liecina Nekustamo īpašumu pakalpojumu uzņēmuma «Immostate» veiktais Rīgas biroju centru apskats, portālu «Apollo» informēja Agnese Groševa, SIA «Immostate».
 
Biroju centru klasifikācijas sastāvs 2009. gadā nav būtiski mainījies, joprojām tikai 9% no kopējo biroju centru apjoma veido A klases, pārējais, dominējošais apjoms ir B klases biroju telpas (B1 51%; B2 40%).
 
2009.gada beigās, gandrīz 30% no visām biroju telpām ir vakantas. Šis ir augstākais rādītājs, salīdzinājumā ar citām Eiropas metropolēm.
 
Vidēji, gada laikā  biroju centru  īpašnieku piedāvātās nomas maksas ir samazinājušās par aptuveni 40%. Taču reālais nomas cenu samazinājums atsevišķos projektos sasniedzis pat 60%,  kas skaidrojams ar būtisku atšķirību starp  īpašnieku prasīto  un nomnieku piedāvāto  nomas maksu.
 
Prognozējot biroju centru tirgus tendences 2010. gadā, tā attīstība ir  vistiešākajā veidā saistīta ar  kopējo Latvijas ekonomiku. Tā pat kā  valstī kopumā, arī  biroju centru tirgū  nav gaidāmi būtiski un strauji uzlabojumi. Taču gaidāma nomas maksu stabilizācija, kuru noteiks pieprasījums un nomnieku maksātspēja. Tā kā jaunu centru attīstība un būvniecība ir praktiski apstājusies, tad gaidāma arī  vakanto telpu  piedāvājuma samazināšanās, taču  brīvo telpu piedāvājums vēl aizvien būs jūtams. 

Birojs

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
25

2017. gada 25. novembris

Vārda dienas

Trīne, Katrīne, Katrīna, Kate, KadrijaKetija, Kete, Keta, Keitija, Ketrija, Ketrina, Ketrīna, Kēta, Kēte, Trīna, Keita, Kecija, Katriona, Jekaterīna, Katalīna, Katarina, Katarīna, Katažina, Katerina, Katerīna, Katija, Katiņa, Katra, Katre, Katri, Katrina, Katrine, Jekaterina

Valūtu kursi

25.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv