Gandrīz pusei hipotekārā kredīta ņēmēju ir grūtības to atmaksāt

Apollo
0 komentāru

Gandrīz pusei iedzīvotāju, kuri ir ņēmuši hipotekāro kredītu, grūtības sagādā tā atmaksāšana, bet daļa jau pašlaik netiek galā ar ikmēneša maksājumiem, liecina «DnB NORD Latvijas barometra» jaunākas aptaujas dati.

Gandrīz pusei hipotekārā kredīta ņēmēju ir grūtības to atmaksāt

Foto: AFI

No iedzīvotājiem, kuri mājokļa iegādei ņēmuši kredītu, 49% aptaujāto atzinuši, ka nonākuši lielās grūtībās ar tā atmaksu, bet viņi ir optimistiski un prognozē, ka tiks galā. Ar nelielām grūtībām saistībā ar ikmēneša parāda atdošanu bankām saskārušies 23%, bet tikai 13% uzskata, ka grūtību nav.

Savukārt 10% aptaujāto jau norāda, ka vairs netiek galā ar ikmēneša maksājumiem.

Aptuveni puse aptaujāto arī prognozē, ka tuvāko mēnešu laikā mājokļa uzturēšanas izmaksas (īre, komunālie maksājumi), visticamāk, nedaudz palielināsies, savukārt 22% bijuši pesimistiski, atbildot, ka tās strauji pieaugs.

Ikmēneša tradicionālajos jautājumos noskaidrots, ka jau 87% respondentu uzskata, ka situācija Latvijā kopumā attīstās nepareizā virzienā, kas ir par septiņiem procentu punktiem vairāk nekā iepriekšējā mēnesī. Optimistu skaits, kuri uzskata, ka mūsu valsts attīstās pareizā virzienā, samazinājies vēl par četriem procentu punktiem — līdz 5%. Arī pārējo indikatoru pesimistiskās atbildes izvēlētas biežāk nekā iepriekš.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv