Gārbere: ASV uzņēmējus visvairāk satrauc problēmas ar tiesu varas darbību Latvijā

Apollo
0 komentāru

Latvijai ir jāuzlabo investīciju klimats, pirmkārt, uzlabojot tiesu varas darbību, jo ASV uzņēmējus visvairāk satrauc situācija šajā jomā, šodien Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē sacīja ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere.

Gārbere: ASV uzņēmējus visvairāk satrauc problēmas ar tiesu varas darbību Latvijā

Foto: AP/Scanpix

Uz nepietiekamo abu valstu ekonomisko sadarbību sēdes laikā norādīja komisijas priekšsēdētāja Zanda Kalniņa-Lukaševica (RP).

ASV vēstniece akcentēja, ka ekonomiskā sadarbība pēdējo divu gadu laikā ir dubultojusies, kas «gan nenozīmē, ka nevaram darīt vairāk un mums ir jādara vairāk», lai panāktu to līmeni, kāds valda politiskās un drošības jomas attiecībās.

ASV pārstāve piebilda, ka ir informēta par to, ka Saeima ir aktualizējusi jautājumu par tiesu darba uzlabošanu.

Svarīgi ir nodrošināt to, ka tiek ievērots ar ārvalstu investoriem noslēgto «līgumu svētums» un tie tiek pildīti. Tāpat Latvijai ir intensīvi jācīnās ar korupciju un pelēko ekonomiku. «Gūstot panākumus šajās jomās, Jūs gūsiet pieaugumu investīciju jomā,» uzsvēra Gārbere.

Vēstniece atzinīgi novērtēja sadarbību ar Latviju Ziemeļu distribūcijas jeb apgādes tīkla darbības jomā, kurš nodrošina kravu piegādi uz Afganistānu. Amerikāņu puse nebija domājusi, ka pēc trīs gadiem būs runa jau par tik daudz - 66 000 konteineru kravu - pārvešanu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.09.2017
Ienākt apollo.lv