Gaujas lejtecē ūdens līmeņa samazināšanos prognozē nedēļas nogalē

Apollo
6 komentāri

Gaujas lejtecē ūdens līmenis šodien un rīt vēl var palielināties, bet tā samazināšanās ir prognozējama nedēļas nogalē, aģentūru LETA informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Gaujas lejtecē ūdens līmeņa samazināšanos prognozē nedēļas nogalē

Foto:Elīna Kunga/LETA

Aizvadītajā diennaktī Gaujā pie Carnikavas ūdens līmenis ir palielinājies par 10 centimetriem, savukārt Valmierā jau vērojama ūdens līmeņa pazemināšanās par 24 centimetriem, tātad pēc pāris dienām ūdens līmenim vajadzētu kristies arī upes lejtecē.

Kritiskāka situācija Carnikavas novada Siguļos izveidojās vakar vakarā, kad, palielinoties Gaujas ūdens līmenim, tika apdraudētas desmit mājas. Apdraudējuma novēršanai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) lūdza Nacionālo bruņoto spēku (NBS) palīdzību. Plūdu novēršanā tika iesaistīti 25 kājnieku brigādes karavīri, kuri iespējami applūstošo teritoriju norobežoja ar smilšu maisiem un palīdzēja ūdens atsūknēšanā.

Naktī ūdens līmenis Gaujā Carnikavas novadā nav turpinājis pieaugt un palu ūdeņi dzīvojamās mājas nav sasnieguši, aģentūru LETA informēja VUGD. No rīta tika konstatēts, ka izveidotie vaļņi pilda savu funkciju, tiesa gan esot nepieciešams viena vaļņa pagarināšana, jo palu ūdeņi »«atraduši» jaunu ceļu». Lai pagarinātu valni, atkārtoti lūgta NBS karavīru palīdzība.

Daugavā ūdens līmenis pārsvarā lēnām samazinās. Upes posmā no Krāslavas līdz Jēkabpilij ūdens līmenis aizvadītajā diennaktī ir samazinājies par 4 līdz 16 centimetriem, un lielākais kritums bijis pašā upes augštecē pie Baltkrievijas robežas.

Arī Daugavas pietekās ūdens līmenis lēnām krītas. Aiviekstes augštecē ūdens līmenis vēl ir augsts, bet lejtecē jau vērojama lēna ūdens līmeņa krišanās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv