Gavrilovs pārdevis savas «Grindeks» akcijas Krievijas kompānijai «Farmstandart»

Apollo
0 komentāru

Krievijas farmaceitiskā kompānija «Farmstandart» kļuvusi par 11,3% AS «Grindeks» balsstiesīgo akciju īpašnieci, liecina paziņojums «NASDA OMX Riga».

Gavrilovs pārdevis savas «Grindeks» akcijas Krievijas kompānijai «Farmstandart»

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vitālijs Gavrilovs, kurš līdz šim ar 11,3% «Grindeks» akciju bija viens no lielākajiem kompānijas akcionāriem, biznesa portālam «Nozare.lv» apstiprināja, ka savas akcijas pārdevis «Farmstandart», taču plašākus komentārus par darījumu viņš atsacījās sniegt.

Saskaņā ar biržā publicēto paziņojumu pirms darījuma «Farmstandart» nebija «Grindeks» akcionārs. Darījuma summa gan nav zināma.

Kopējais «Grindeks» vērtspapīru skaits ir 9 585 000, bet publiskajā apgrozībā laistas 6 245 600 akcijas. Tagad «Farmstandart» piederēs 1 082 900 «Grindeks» akciju.

Pārējie «Grindeks» akcionāri, kas paziņojuši par nozīmīgas līdzdalības iegūšanu virs 5%, ir Kirovs Lipmans - 33,29%, Anna Lipmane - 16,69%, «Skandinavska Enskilda Banken» - 9,93% un AS «Swedbank» - 7,24%.

«Grindeks» valdes priekšsēdētājs Jānis Romanovskis portālam «Apollo» norādīja, ka «Farmstandart» ir Krievijas farmācijas flagmanis un kopš 2008.gada ir viens no «Grindeks» nozīmīgākajiem sadarbības partneriem, kas Krievijā virza un pārdod «Gridenks» oriģinālproduktu «Mildronāts».

Viņš tāpat norāda, ka «tas, ka vadošais Krievijas farmaceitiskais uzņēmums ir kļuvis par vienu no lielākajiem «Grindeks» akcionāriem, viennozīmīgi nostiprinās mūsu pozīcijas Krievijā un pavērs uzņēmumam jaunas attīstības iespējas».

LETA jau ziņoja, ka 2009.gadā farmācijas uzņēmuma «Grindeks» neto peļņa bijusi 3,7 miljoni latu, kas ir par 58,9% mazāk nekā 2008.gadā. Savukārt koncerna apgrozījums pērn, salīdzinot ar 2008.gadu, sarucis par 6,8 miljoniem latu jeb 13,7% un sasniedza 53,6 miljonus latu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv