Gāztais Bakijevs pametis Kazahstānu un devies nezināmā virzienā

Apollo
0 komentāru

Gāztais Kirgizstānas prezidents Kurmanbeks Bakijevs, kurš pēc avērsuma apmetās Kazahstānā, pametis arī šo valsti, paziņojis Kazahstānas Ārlietu ministrijas pārstāvis Askars Abdrahmanovs, vēsta aģentūra «Central Asian News».

Gāztais Bakijevs pametis Kazahstānu un devies nezināmā virzienā

Foto: Scanpix/Reuters

Pēc Abdrahmanova teiktā, Bakijevs devies prom kopā ar savu ģimeni. Viņa galamērķis nav zināms. Pēdējās dienās Bakijevs, kurš atteicās oficiāli atteikties no sava amata, mēģināja mobilizēt savus atbalstītājus un apgalvoja, ka valsti nepametīs. Taču 15. aprīlī viņš aizlidoja uz Kazahstānu un no turienes Kirgizstānas pagaidu valdībai atsūtīja iesniegumu, kurā viņš paziņo par savu pilnvaru nolikšanu.

Plašsaziņas līdzekļos par Bakijeva galamērķi minētas gan Turcija, gan Krievija, gan Baltkrievija (Baltkrievijā Kurmanbekam Bakijevam tika piedāvāts politiskais patvērums). Taču apstiprinājums nevienai no tām nav gūts.

Par ļaunprātīgu varas izmantošanu Kirgizstānas pagaidu valdība pret Bakijevu ierosināja krimināllietu.

Pagaidu vicepremjers Azimbeks Beknazarovs izteica cerību, ka starptautiskā sabiedrība izdos Bakijevu jaunajai Kirgizstānas valdībai. Iepriekš gan pagaidu valdība atbalstīja to, ka bijušais prezidents atstāj Kirgizstānu.
 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv