Ģenerālprokurors no parlamentārās izmeklēšanas komisijas sagaida konkrētas norādes par trūkumiem izmeklēšanas gaitā

Apollo
39 komentāri

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers no «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas vēlas sagaidīt konkrētas norādes par trūkumiem izmeklēšanas gaitā.

Ģenerālprokurors no parlamentārās izmeklēšanas komisijas sagaida konkrētas norādes par trūkumiem izmeklēšanas gaitā

Foto: Edijs Pālens/LETA

Trešdien intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» Kalnmeiers īpaši uzsvēra, ka no «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas vēlas sagaidīt konkrētas atbildes, kur un kādus pierādījumus izmeklēšanas darbā nav atradis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) un kādus nav pamanījusi prokuratūra.

«Tāpēc nevēlos izteikt sīkākus komentārus par komisijas darbu, jo viens no tās uzdevumiem ir prokuratūras darba izvērtējums,» piebilda Kalnmeiers.

Tomēr viņš atzina šādu komisiju darbības lietderību, jo diskusiju laikā ir iezīmēta virkne problēmu, kurām nepieciešams atrisinājums, piemēram, ka Krimināllikumā nav iekļauts termins - valsts nozagšana, kā arī operatīvās darbības subjektu sadarbība, jo atklājās, ka informācijas apmaiņa starp tiesībsargājošajām institūcijām ir problemātiska.

Jau ziņots, ka šonedēļ tā dēvētās «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē ar Satversmes aizsardzības biroja un Drošības policijas pārstāvjiem tika pārrunāts iespējamais valsts nacionālās drošības apdraudējums žurnāla «Ir» publiskotajās «Rīdzenes sarunās».

Tāpat sēdes laikā diskutēja par iespējamo atsevišķu sarunās iesaistīto personu darbību citu valstu interešu labā.

Kā ziņots, parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota šā gada 21.jūlijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv