«Gimalajiešu superlāča» medības beigušās Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Kaut tikko bija noslēgusies Valsts valodas centra rīkotā ikgadējā akcija «Noķer gimalajiešu lāci», uz karstām pēdām tai sekoja turpinājums — «Gimalajiešu superlāča medības».

Tā bija Valsts valodas centra un interneta portāla «Apollo» kopīgi rīkotā akcija, kuras laikā tika noskaidrota «visgimalajiskākā» valodas kļūda. Tās laikā portāla «Apollo» apmeklētāji virtuāli novērtēja pēdējo trīs gadu laikā Valsts valodas centrā saņemtos kļūdainas latviešu valodas lietojuma paraugus.

Par «gimalajiešu superlāci» portāla «Apollo» apmeklētāji atzina dažādu «VP Market» veikalos nopirktu produktu marķējumu apkopojumu. Otro vietu ieguva kādas viesnīcas sūtītais apstiprinājums: «Jūsu gripai (domāts: grupai) ir rezervēti 15 vienvietīgi numuri.» Trešajā vietā — kādas «dāmu un kungu frizētavas» reklāma, kurā līdztekus «afrikaņu drediem» tiek piedāvāta arī «bizīšu pi…ana».

Akcijas nosaukums ņemts no savulaik žurnālistikā plaši lietotā termina «gimalajiešu lācis», ar ko parasti apzīmēja dažādus tiešus «pārcēlumus» no krievu un citām svešvalodām.

1. vieta! 3 attēli Atvērt

1. vieta!

Foto: reklāmas materiāls

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv