Glābēji nostiprina ielūzušo grīdu LNB Papildināts Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki piektdienas vakarā nostiprinājuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) grāmatu krātuvē ielūzušo grīdu. No apdraudētās teritorijas pārvietotas vairāk nekā 8000 grāmatas.

Fotogalerija: VUGD glābj grāmatas

Sestdien ir atvērtas visas specializētās lasītavas un lasītāji tiek apkalpoti, bet nav pieejami visi iespieddarbi no krātuves daļas, kura cieta avārijā, kā arī atradās avārijas tuvumā. Tā ir visa jaunākā ārzemju literatūra no 1990 – 2010 gadam, kā arī latviešu literatūra no 2005. – 2007. gadam. Kopā tie ir 78 tūkstoši grāmatu. Pasūtot literatūru elektroniskajā katalogā, lasītājs saņems paziņojumu par to, ka attiecīgā grāmata nav pieejama.

Bibliotēkas lasītāju apkalpošanas darba speciālisti jau šobrīd dara visu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu piekļuvi šiem izdevumiem, informē bibliotēkas pārstāve.

LNB izsaka milzīgu pateicību par operatīvo, kvalitatīvo, atsaucīgo un profesionālo rīcību glābjot galveno grāmatu krātuvi Kr.Barona ielā 14 VUGD Rīgas Reģiona pārvaldes (RRP) 8. un 9. pārvaldei, Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas studentiem, un RRP Operatīvās vadības pārvaldes operatīvajam dežurantam kapteinim Agrim Šūmanim, un virsleitnantiem Rolandam Zundem un Uģim Vējam.

Jau ziņots, ka piektdien ap plkst. 15 LNB galvenajā grāmatu krātuvē Rīgā, Krišjāņa Barona ielā mitruma dēļ ielūza grīda un aptuveni 1200 ārzemju literatūras jaunākās un lasītāju vispieprasītākās grāmatas iekrita pagraba stāvā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv