Glinka piekritis lauzt līgumu par 3100 latu algu

Apollo
0 komentāru

Kultūras ministrijas ieceltais Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra (LNSO) diriģents Gints Glinka esot piekritis lauzt līgumu par 3100 latu algu, ko viņš jau pusotru gadu saņem, neskatoties uz to, ka pie diriģenta pults orķestrī tā arī nav ticis, pirmdien vēsta laikraksts «Neatkarīgā».

Gints Glinka

Gints Glinka

Foto: AFI

Tomēr, neskatoties ne uz kādām politiskajām aizkulisēm un spekulācijām, diriģents arī esot gatavs arī pašreiz iesaistīties orķestra darbā jebkurā brīdī. Tā laikrakstam apgalvojis viņa pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Moors.

Taču diriģenta pārstāvis uzsver – ar Glinku ir noslēgts uzņēmuma līgums, nevis darba līgums. Un tas nozīmē, ka no minētajiem 3100 latiem Glinka pats nomaksā likumdošanā paredzētos nodokļus.

Turklāt pirms katras sezonas diriģents ir iesniedzis orķestra vadībai savu plānoto koncertu programmu. Tomēr LNSO vadība visu šo laiku nav spējusi nodrošināt iespēju Glinkam veikt diriģenta pienākumus un realizēt mākslinieciskos plānus

Laikraksts jau vēstīja, ka jau otro gadu orķestris ir spiests ik mēnesi maksāt Glinkam algu par 340 latiem lielāku, nekā to saņem Valsts prezidents, taču pie diriģenta pults pēdējā gada laikā viņš nav stājies.

Atbildība par to būtu jāuzņemas kultūras ministrei Helēnai Demakovai, kura savulaik vienpersoniski izraudzījās šo «pasaules klases diriģentu». Viņa vairākkārt uzsvērusi, ka talantīgo diriģentu, kuru pašmāju mūziķi gan nepieņem, ieteicis komponists Pēteris Vasks.
Līgumu ar Glinku noslēdza LNSO direktore Ilona Breģe, kurai faktiski nebija citas iespējas, kā parakstīt Kultūras ministrijas iepriekš sagatavoto variantu – nosakot šādu ikmēneša algu un paredzot iespēju, ka šo līgumu nav iespējams lauzt.

2006. gada sākumā Glinkam noteiktā mēnešalga bija divas, pat trīs reizes lielāka nekā, piemēram, Latvijas Nacionālās operas galvenajam diriģentam Andrim Nelsonam, Valsts akadēmiskā kora diriģentam Mārim Sirmajam un Valsts kamerorķestra galvenajam diriģentam Normundam Šnē.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv