Globālā sasilšana nāk par labu kokiem

Apollo
0 komentāru

Globālā sasilšana palīdz kokiem augt ātrāk, jo tā nes augstāku temperatūru, ilgāku augšanas sezonu un vairāk ogļskābās gāzes, liecina ASV zinātnieku pētījums.

Globālā sasilšana nāk par labu kokiem

Foto: «Scanpix»/«Reuters»

Mērilendas štatā esošā Smitsona vides pētniecības centra zinātnieki pētīja datus par koku skaitu 55 mežos ASV austrumos, kā arī vietējo laika apstākļu mērījumus 100 gados un ogļskābās gāzes mērījumus 17 gadu laikā.

Rezultāti parādīja, ka koku augšana pēdējā laikā «ievērojami pārsniegusi prognozētos augšanas apmērus», un zinātnieki izvirzīja hipotēzi, ka augšanu stimulējusi globālā sasilšana.

«Tika dokumentēta temperatūras, augšanas sezonas un atmosfērā esošā ogļskābās gāzes daudzuma pieauguma ietekme uz koku fizioloģiju, vielmaiņu un augšanu, un tie, visticamāk, ir izšķirošie faktori novērotajai augšanas ātruma izmaiņai,» teikts žurnālā «Proceedings of the National Academy of Sciences» publicētajā pētījumā.

Temperatūras paaugstināšanās ir paātrinājusi koku vielmaiņas procesus un pagarinājusi to augšanas sezonu, kamēr atmosfērā pieaugušais ogļskābās gāzes daudzums varētu būt palielinājis augšanas ātrumu, teikts pētījumā.

Ir nepieciešams veikt tālākus pētījumu, lai noteiktu šī fenomena izplatību un ātrākas augšanas iemeslus, norāda zinātnieki.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv