Godmaņa «cietais variants» — 10 ministrijas, var būt arī 12

Apollo
0 komentāru

Ministru prezidents Ivars Godmanis rosina apvienot vairākas ministrijas, izveidojot 10 ministrijas. To Godmanis dēvē par «cieto variantu», bet iespējamas diskusijas ar koalīcijas partneriem par 12 ministriju izveidi.

Godmaņa «cietais variants» — 10 ministrijas, var būt arī 12

Foto: AFI

Premjers žurnālistiem ceturtdien atklāja, ka viņa plāns ir saglabāt sešas pašreizējās ministrijas: Iekšlietu, Aizsardzības, Finanšu, Tieslietu, Zemkopības un Vides ministriju.

Savukārt apvienot varētu vairākas ministrijas, izveidojot četras jaunas: apvienot plānots Ekonomikas un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Labklājības ministriju, Bērnu un ģimenes lietu ministriju un Veselības ministriju, izveidojot Ģimenes, sociālo lietu un veselības ministriju. Varētu apvienot arī Izglītības un zinātnes ministriju ar Kultūras ministriju, izveidojot Izglītības un kultūras ministriju.

Vēl plānots Satiksmes ministriju pārdēvēt par Transporta un komunikāciju ministriju.

Ministru prezidents atzina, ka pagaidām vēl nav skaidrības, vai Vides ministrija turpina darbu kā atsevišķa ministrija, pieļaujot iespēju, ka to var pievienot gan Zemkopības ministrijai, gan Ekonomikas un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.

Šis Godmaņa piedāvātais ministriju apvienošanas plāns nākamnedēļ tiks apspriests valdībā, lai pēc iespējas ātrāk to nodotu vērtēšanai parlamentā. Viņaprāt, ar nedēļu ilgu apspriešanos vajadzētu pietikt, lai partijas vienotos par galīgo ministriju skaitu.

«Cietais variants ir desmit ministrijas. Vēl var būt cīņas par atsevišķām ministrijām. Klāt var nākt vēl divas ministrijas,» sacīja Godmanis.

Ministru kabineta vadītājs arī atklāja: ja arī koalīcijai pievienojas citas partijas, šis ministriju reorganizācijas plāns ir jāveic. «Nebūs tā, ka kāda partija ienāks koalīcijā un varēs pieprasīt atjaunot kādu ministriju.»


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv