Godmaņa valdība kritusi, kad uzzināts par dramatisko stāvokli budžetā

Apollo
0 komentāru

Jaunais valdības veidotājs Valdis Dombrovskis bēdīgo budžeta ainu detaļās bija ieraudzījis neilgi pirms tam, kad ieradās Finanšu ministrijā, kuru kādreiz pats vadīja, Einara Repšes valdības laikā būdams finanšu ministrs. Bet tagad, Godmaņa laikos, Dombrovskim un citiem opozicionāriem esot bijis gandrīz neiespējami tikt pie budžeta operatīvajiem skaitļiem. To, cik slikta ir situācija, pat Godmaņa valdības ministri esot uzzinājuši tikai īsi pirms valdības krišanas izdalītajos dokumentos, kas bija sagatavoti semināram par budžetu, vēstī TV3 raidījums «Nekā personīga». 

Godmaņa valdība kritusi, kad uzzināts par dramatisko stāvokli budžetā

Foto: R.Oliņš/Apollo

Atklājās, ka Godmaņa valdība nav spējusi izpildīt Starptautiskajam Valūtas fondam dotos solījumus, kas nozīmē, ka starptautiskā palīdzība Latvijai var apstāties, ja budžeta izmaksas neapcērp vēl par 700 miljoniem latu. Tieši tad arī Tautas partija un «zaļie zemnieki» paziņoja par Godmaņa valdības gāšanu.

Lai cik drūmu vaigu mums rādījis premjers Godmanis, viņš ir bijis optimists, un visu patieso valsts finanšu stāvokli ne viņš, ne Slakteris mums nav atklājis. Šā gada valsts budžets sastādīts ar pārlieku optimistisku prognozi.

Valdība piesolīja, ka budžeta deficīts Latvijā būs 4,7%, bet kopīgais iekšzemes kopprodukta kritums 5%. Kritums jau tagad ir divreiz lielāks, un budžeta deficīts arī neatbilst solītajam. Lai Starptautiskais Valūtas fonds mūs nepamestu vienus ar savām problēmām, jāizpilda fondam apsolītais.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv