Godmanis: koalīcija par katru cenu nepretojas ārkārtas vēlēšanām [papildināta]

Apollo
0 komentāru

Premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) ceturtdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru atklāja, ka valdošās koalīcijas partijas par katru cenu nebūt nepretojas iespējai rīkot ārkārtas Saeimas vēlēšanas. Vienlaikus gan viņš strikti norādīja, ka pēc diktāta Saeima nestrādās.

Ivars Godmanis

Foto: AFI

«Saeima zem diktāta nestrādās un nekādus termiņus nepieļaus,» klāstīja premjers, atzīstot, ka koalīcijas partijas tomēr uzklausīšot Valsts prezidenta priekšlikumus par izmaiņām Satversmē un citos jautājumos. Tomēr Saeimai esot suverēnas tiesības izskatīt un pieņemt likumus. Godmanis arī norādīja, ka tas, vai prezidenta priekšlikumi ir diktāts, ir jāprasa pašam Zatleram.

Koalīcijas partijas nav kategoriski pret ārkārtas Saeimas vēlēšanām, bet nav arī par kategoriski par tām. Galvenais esot īstenot programmas, kas saistītas ar starptautisko aizdevumu, kā arī lai nodrošinātu sekmīgas pašvaldību vēlēšanas ar jauno novadu karti. Precīzāk par valdošās koalīcijas partneru nostāju gan vajag jautāt katrai partijai, norādīja Godmanis.

Tāpat premjers pastāstīja, ka nevēlētos izmaiņas koalīcijā, un veidot izlīguma valdību. «Tad visas pretrunas pārietu iekšā valdībā,» teica Ministru prezidents. Pēc viņa domām, tas nāktu tikai par sliktu.

Saistībā ar valdības reorganizāciju, Godmanis pastāstīja, ka piedāvās 10 ministriju modeli. Ja koalīcija to apstiprinās, viņš ar to vispirms piepazīstinās Saeimu un pēc tam prezidentu. Tas varētu notikt jau šī mēneša beigās. Viņš arī uzsvēra, ka valdības personāls ir premjera atbildība, lai gan prezidenta priekšā valdības vadītājs ir atbildīgs morāli.

Pēc premjera domām, opozīcija grib panākt, lai prezidents nostātos tās pusē. Tomēr Zatleram esot pašam sava nostāja. Viņš arī pieļāva, ka opozīcija speciāli varētu sabotēt Satversmes grozījumu pieņemšanu, lai prezidents rosinātu parlamenta atlaišanu.

Premjers arī uzsvēra, ka viņa attiecības ar Zatleru nav sabojājušās. «Tīri cilvēciski nav mainījušās attiecības,» sacīja valdības vadītājs, norādot, ka viņi ar prezidentu ir atklāti cilvēki, un atklāti arī izrunājušies.

Tāpat viņš teica, ka jautājums par paša Zatlera atlaišanu «nav dienas kārtībā».

Godmanis arī informēja, ka lai pārrunātu savus priekšlikumus, Zatlers piektdien tiksies ar koalīcijas partiju vadītājiem.

Jau vēstīts, ka Zatlers trešdien preses brīfingā paziņoja, ka pieļauj iespēju rosināt referendumu par Saeimas atlaišanu. Šāds referendums varētu notikt, ja Saeima līdz 31.martam nepieņems izmaiņas Satversmē par tautas tiesībām atlaist parlamentu.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv