Godmanis: Latvijas ekonomiskie rādītāji ir pārsnieguši prognozes

Apollo
262 komentāri

Latvijas ekonomiskie rādītāji ir pārsnieguši Eiropas Komisijas (EK) prognozes un pilnībā atbilst eirozonas prasībām, intervijā aģentūrai LETA norāda Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais premjers Ivars Godmanis.

Godmanis: Latvijas ekonomiskie rādītāji ir pārsnieguši prognozes

Foto: Evija Trifanova/LETA

Laika posmā no 2012.gada maija līdz 2013.gada aprīlim Latvijā inflācija bija 1,3% [Māstrihtas kritērijs ir 2,7%], budžeta deficīts - 1,2% no IKP [Māstrihtas prasības pieļauj deficītu līdz 3%], centrālās valdības parāds - 40,7% no IKP [Māstrihtas kritērijs - 60%]. Ilgtermiņa parādzīmju likme 3,8% [Māstrihtas kritērijs pieļauj līdz 5,5%]. Tāpēc lēmums par Latvijas uzņemšanu eirozonā noteikti būs pozitīvs.

No Eiropas Parlamenta (EP) puses nekādas problēmas neradīsies, mēs no EP puses varam sagaidīt labvēlīgu nostāju, uzsver Godmanis. Gan EK, gan Eiropas Centrālās bankas konverģences ziņojumi ir labvēlīgi Latvijas uzņemšanai eirozonā.

Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns ir paziņojis, ka Latvija ir panākusi augsta līmeņa ekonomisko konverģenci ar eirozonu un Latvija ir gatava pāriet uz eiro no nākamā gada 1.janvāra. ES Padome un Eiropas Parlaments ieteikumu par eiro ieviešanu Latvijā apspriedīs, un gala lēmums tiks pieņemts 9.jūlijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv