Godmanis: nedrīkst atcelt iemaksas pensiju otrajā līmenī

Apollo
0 komentāru

Nedrīkst atcelt iemaksas pensiju otrajā līmenī, šodien Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā «900 sekundes» teica kādreizējais premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).

Godmanis: nedrīkst atcelt iemaksas pensiju otrajā līmenī

Foto: Ieva Čīka/Leta

Godmanis lika saprast, ka tas graus nodokļu maksātāju uzticēšanos un veicinās vēlmi nemaksāt nodokļus. Viņaprāt iemaksas pensiju otrajam līmenim, kas dod stabilitātes sajūtu cilvēkiem, uz laiku drīkst samazināt, bet nedrīkst atcelt pavisam.

Lai samazinātu Sociālā budžeta izdevumus, drīzāk būtu nepieciešams pārskatīt pabalstu izmaksāšanas principus. Piemēram, pašlaik bērnu pabalstu saņem gan trūcīgie, gan turīgie vecāki. Godmanis uzskata, ka pabalsti būtu jāmaksā trūcīgajiem, bet turīgajiem tie jāatceļ.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) pieļauj iespēju nākamgad pilnībā pārtraukt sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju otrajam līmenim. Iepriekš Dombrovskis LNT ziņām sacīja, ka valsts budžeta līdzekļu taupīšanas nolūkā uz laiku varētu atteikties no iemaksām pensiju otrajā līmenī, līdzīgi kā to izdarīja Igaunija. Tādējādi līdzekļus varētu ietaupīt uz topošo pensionāru rēķina.

Vidēji viens pensiju otrā līmeņa dalībnieks uzkrājis 692 latus, un šī nauda viņiem būs pieejama, aizejot pensijā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja «Swedbank» ieguldījumu eksperts Harijs Švarcs.

Pensiju otrā līmeņa dalībnieku skaits ir 1 114 966, šo cilvēku vidējais vecums ir 37 gadi, un līdz pensijai 65 gadu vecumā atlikuši vēl 28 gadi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv