Godmanis norāda, kas varētu notikt nākamgad 16.martā

Apollo
325 komentāri

Tā kā demokrātiskas sabiedrības priekšnosacījums ir viedokļu plurālisms, tad izvairīties no sadursmēm, kādas šogad 16.martā notika pie Brīvības pieminekļa, nav iespējams.

Godmanis norāda, kas varētu notikt nākamgad 16.martā

Foto:Lita Krone/LETA

Šādu viedokli pirmdien intervijā radio «Baltkom» pauda Eiroparlamenta deputāts, bijušas iekšlietu ministrs Ivars Godmanis.

«Visi pasākumi bija atļauti. Policijas galvenais uzdevums bija - nepieļaut nekārtības. Vai vajadzēja atļaut vienlaikus šos pasākumus - tas ir strīdīgs jautājums,» spriež Godmanis.

Gomanis neizslēdz, ka nākamgad 16.marta dalībnieki varētu sarīkot «sacensības ar tehniku»: «Nākamgad [16.marta pasākumos] starp abām pretēji noskaņotajām pusēm varētu notikt sacensības ar tehniku. Iespējams, ka tad ar «muzikālu pavadījumu» uz pasākumu ieradīsies leģionāru atbalstītāji. Taču, ja viss iepriekš tiks saskaņots, tad policijai nāksies gādāt par kārtību, pat ja spēlēs orķestris.»

Godmanis uzskata, ka demokrātiskā sabiedrībā izvairīties no verbālām konfrontācijām nav iespējams: «Demokrātijas pamatprincips ir tāds, ka atļauts izteikt dažādus viedokļus.Un, ja vien tas nenoved pie nopietnām nekārtībām, tad neredzu iespējas to novērst,» tā Godmanis.

Jau ziņots, ka 16.martā pie Brīvības pieminekļa leģionāru atceres gājiena dalībniekus pretējās nometnes pārstāvji - biedrības «Apvienība pret nacismu» aktīvisti - sagaidīja ar skaļām sirēnām, ausīs griezošu mūziku krievu valodā un ierakstītām uzrunām ar savu skatījumu uz vēsturi.

Pie Brīvības pieminekļa incidenti; NA prasīs Kozlovska demisiju

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv