Godmanis pats no amata neatkāpsies un jaunu valdību neveidos

Apollo
0 komentāru

Ministru prezidents Ivars Godmanis līdz trešdienai, kad Saeimā paredzēts viņa uzticības balsojums, pats no amata neatkāpsies. Viņš Latvijas Televīzijas raidījumā «Panorāma» atklāja, ka neplāno arī veidot jaunu valdību.

Ivars Godmanis

Foto: AFI

«Ja kuģis grims, tad es nogrimšu ar visu kuģi,» — tā premjers par savu nostāju palikt amatā. «Strādāšu, kamēr varēšu strādāt. Punkts,» sacīja Godmanis, norādot, ka trešdien būs balsojums parlamentā, kas arī parādīs, vai koalīcijas partijas viņu atbalstīs un gribēs strādāt esošās koalīcijas sastāvā.

«Kad koalīcija nebūs rīcībspējīga, es pirmais par to paziņošu,» pauda Ministru prezidents, noraidot Tautas partijas piektdien paziņoto, ka esošā koalīcija nav rīcībspējīga.

Godmanis raidījumā asi kritizēja gan visas koalīcijas partijas, gan atsevišķas opozīcijas partijas. Visvairāk pārmetumus saņēma Zaļo un zemnieku savienības politiķi, kuri pēdējā laikā svārstoties un draud ar koalīcijas pamešanu, ja netiks apmierinātas viņu prasības. Tāpat kritika tika «tēvzemiešiem», no kuriem pārmetumi tika veltīti ekonomikas ministram Kasparam Gerhardam, kam «sabiedrībai skaidri jāformulē pieņemtie lēmumi». LC/LPP līdzpriekšsēdētājam Aināram Šleseram pārmesta personāliju politika, kas izraisījusi sabiedrības neapmierinātību.

Opozīcijas partijām pārmests populisms. «Ja ir dūša, lai nāk [koalīcijā],» pauda premjers, norādot, ka opozīcijas priekšlikumi līdz šim bijuši neskaidri un nekonkrēti.

Jautāts, vai valdības atkāpšanās neveicinātu sabiedrības uzticību varai, Godmanis to noraidīja. Viņaprāt, valdībai jāstrādā un koalīcijas paplašināšana uzticību varai nevairos.

Premjers sarunā arī atklāja, ka šis gads būšot ļoti grūts un vieglāki laiki nav sagaidāmi. «Situācija ekonomikā tikai saasināsies. Tāpēc jārīkojas, lai nebūtu vēl sliktāk,» atzina Godmanis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv