Godmanis uzņēmēju atbalstam sola 450 miljonus eiro

Apollo
0 komentāru

No starptautisko institūciju finansējuma 450 miljoni eiro (315 miljoni latu) tiks novirzīti uzņēmēju atbalstam — eksportam garantijām bankās, atbalstot eksportējošus uzņēmumus, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā «100. pants» informēja Ministru prezidents Ivars Godmanis (LPP/LC).

Ivars Godmanis

Ivars Godmanis

Foto: AFI

Godmanis solīja, ka februārī tiks sākta eksporta atbalsta programma caur fondiem. «Citas Eiropas valstis var izlaist valsts parādzīmes, tomēr Latvija to nevar darīt, tādēļ mums ir nepieciešams pārstrukturēt fondus, lai tiktu atbalstīti eksportējošie uzņēmumi,» akcentēja Godmanis.

Valdības vadītājs apliecināja, ka plāno ar banku pārstāvjiem pārrunāt parādu pamatsummu atmaksas atlikšanas iespējas lauku saimniecībām, kas nonākušas grūtībās. Valsts varētu piedāvāt sniegt garantijas par piešķirtajiem līdzekļiem. Pēc Godmaņa teiktā, atbalsts pašlaik varētu būt nepieciešams 1500–2000 lauku saimniecību.

Godmanis pieļāva iespēju, ka kapitāla pietiekamības rādītājs bankām varētu tikt paaugstināts līdz 12%, bet, ja tas netiks nodrošināts, «valsts nāks kapitāla daļās» un «valsts pieprasīs, lai nauda tiktu izsniegta uzņēmēju atbalstam».

Premjers norādīja, ka nav cita ceļa izejai no krīzes, kā meklēt vienošanos starp valsti un bankām, abpusēji uzņemoties atbildību par ekonomikas atveseļošanu.

Godmanis uzsvēra, ka pašlaik Latvijas valsts ir saņēmusi aizdevuma līdzekļus no diviem avotiem. «Latvijas Banka ir veikusi maiņas darījumu 300 miljonu eiro (210 miljonu latu) apmērā, lai nodrošinātu likviditāti starpbanku tirgū.»

«Savukārt 589 miljoni eiro (351 miljons latu) 29. decembrī tika saņemti no Starptautiskā Valūtas fonda. Šī nauda izsniegta Valsts kasei (VK), kam tā nepieciešama valsts obligāciju segšanai un valsts budžeta deficītam,» skaidroja Godmanis.

«Marta sākumā tiks saņemts 1 miljards eiro (0,7 miljardi latu) no Eiropas Savienības — ar stingriem noteikumiem. Galvenais nosacījums — noturēt budžeta deficītu pieļaujamās robežās. Tālāk ir VK saistību nosegšana un banku sektora atbalstam nepieciešamie līdzekļi,» uzsvēra Godmanis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv