«Google» piedāvā lejupielādēšanai un drukāšanai klasiķu grāmatas

Apollo
0 komentāru

Interneta dienests «Google» no trešdienas piedāvā lejupielādēšanai klasiskus literārus darbus drukājamā formātā.

Literārus darbus, kurus vairs neaizsargā autortiesības, kā Dantes Aligjēri «Elle» un Viktora Igo «Mariona Delorma», var lejupielādēt un izdrukāt no «Google» grāmatu meklētāja interneta lapas http://books.google.com.

«Lietotāji tāpat kā vienmēr var meklēt un lasīt šīs grāmatas «Google» grāmatu meklētājā, bet tagad viņi var arī lejupielādēt un izdrukāt tās, lai izbaudītu grāmatas savā nodabā,» teikts kompānijas izplatītajā paziņojumā. «Mēs neļaujam lejupielādēt grāmatas, kuras aizsargā autortiesības.»

Pie materiāliem, kurus aizsargā autortiesības, «Google» ir izvietojis tikai pamatinformāciju un tekstu fragmentus, kā arī informāciju, kur iegūt šīs grāmatas.

«Google» ir izveidojusi partnerattiecības ar vairākām lielajām bibliotēkām, lai padarītu vairāk grāmatu pieejamas internetā.

«Publiski pieejamo grāmatu vidū ir labi zināmi klasiķi, mazāk zināmas grāmatas par ikvienu tematu,» sacīja Hārvarda universitātes bibliotēkas direktors Sidnijs Verba. «Tā kā cilvēki var meklēt informāciju šo grāmatu pilnos tekstos, viņi var atrast agrāk nepamanītu informāciju par vēsturiskiem notikumiem vai cilvēkiem, viņus interesējošām vietām un kultūras vai zinātnes jautājumiem.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv