Gorbačovs neapmierināts ar Krieviju

Apollo
0 komentāru

Padomju Savienības pēdējais līderis Mihails Gorbačovs ir neapmierināts ar to, kāda 20 gadus pēc Augusta puča un tam sekojušā PSRS sabrukuma kļuvusi Krievija.

Gorbačovs neapmierināts ar Krieviju

Foto: Scanpix/AP

Skaidri vēršoties pret premjerministra Vladimira Putina dominējošo politisko grupējumu, Gorbačovs brīdināja, ka Krievijai nevajadzētu atkārtot PSRS kļūdas - varas monopolizāciju viena politiskā spēka rokās.

«Īsi sakot, esmu neapmierināts,» sacīja Gorbačovs.

Attiecībā uz mirstības līmeni «mēs esam viszemākajās pozīcijās kopā ar Āfrikas valstīm» un, «ja salīdzina ar pēckara gadiem, izglītību iegūst tikai puse cilvēku», raizējas savulaik visvarenās kompartijas bijušais ģenerālsekretārs.

Atbildot uz jautājumu, kam vajadzētu būt nākamajam prezidentam, viņš sacīja, ka «augstākajos amatos vajadzētu būt rotācijai».

Gorbačovs bieži kritizē Putinu, kurš kļuva par Krievijas prezidentu 2000.gadā, pēc tam kad valsts galvas amatu bija pametis Boriss Jeļcins. Putins ir galvenais lēmumu pieņēmējs valstī arī tagad, kad prezidenta krēslā atrodas viņa protežē Dmitrijs Medvedevs.

«Atjaunošanās neaprobežojās tikai ar Putinu un Medvedevu, ir jābūt godīgām vēlēšanām,» uzsvēra Gorbačovs, norādot, ka gluži pretēji - «tiek izmantoti administratīvie resursi» un reģioniem doti rīkojumi sagādāt zināmu atbalsta procentu vajadzīgajiem kandidātiem.

«Ja režīms dara visu, lai stiprinātu savu varu, tā ir autoritārisma pazīme,» norādīja Gorbačovs.

«Ir jāatsakās no monopola, mēs nedrīkstam atkārtot Padomju Savienības sliktākās formas,» sacīja bijušais līderis, uzsverot, ka Apvienotā pilsoniskā fronte, kurā Putins Kremļa partijas «Vienotā Krievija» atbalstam cenšas apvienot plašu sabiedrisko organizāciju spektru, ir nepieņemama.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv