Gordons Brauns atvainosies par savu priekšteču pāridarījumiem tautai

Apollo
0 komentāru

Lielbritānijas premjerministrs Gordons Brauns gatavojas publiski atvainoties par to, ko pēdējās simtgadēs darījuši viņa priekšteči — uz Lielbritānijas kolonijām izsūtījuši bērnus, vēsta «Rianovosti».

Gordons Brauns

Gordons Brauns.

Foto: «Reuters»/«Scanpix»

Lielbritānija bija vienīgā valsts pasaulē, kur vairāk nekā četrus gadsimtus tika realizēta pārcelšanas politika — uz kolonijām tika nosūtīti bērni un pusaudži no nabadzīgām ģimenēm, uzsverot, ka šiem bērniem tiks nodrošināta «labāka dzīve».

Īstenojot šo politiku, vairāk nekā 130 tūkstoši bērnu un pusaudžu tika aizvesti uz Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi, Zimbabvi un citiem Lielbritānijas koloniju nostūriem. Šo «programmu» Lielbritānija pārtrauca tikai 1967. gadā.

Daudzi vecāki palika neziņā par savu bērnu likteni, savukārt bērniem īsi pirms aizbraukšanas tika iestāstīts, ka viņu vecāki vairs nav dzīvi vai arī devušies labākas dzīves meklējumos.

Tomēr, nonākot jaunajā dzīvesvietā, šie bērni kļuva par vardarbības upuriem — ar viņiem izrēķinājās gan fiziski, gan psiholoģiski, gan seksuāli. Daudzi no viņiem nonāca bērnunamos vai arī kļuva par melnstrādniekiem lauksaimniecībās.

Tāpēc Gordons Brauns nosūtījis vēstuli parlamenta Veselības aizsardzības komisijas vadītājam Kevinam Baronam, norādot, ka pienācis īstais brīdis, lai atvainotos par iepriekšējo Lielbritānijas valdību pastrādāto, piebilstot, ka šāda politika bijusi kļūdaina.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv