Grabuste pēc pirmās dienas otrā Eiropas U-23 čempionātā

Latvijas daudzcīņniece Aiga Grabuste šodien Eiropas U-23 čempionāta vieglatlētikā septiņcīņas sacensību ceturtajā disciplīnā - 200 metru skrējienā - uzrādīja ceturto ātrāko rezultātu, kopvērtējumā atkrītot uz otro vietu.

Aiga Grabuste

Grabuste distanci veica 24,73 sekundēs, uzrādot savu šīs sezonas labāko rezultātu. Savā skrējienā Grabuste ieņēma trešo vietu, bet abu skrējienu summā viņa ierindojās ceturtajā vietā un nopelnīja 912 punktus kopējā ieskaitē.

Kopvērtējumā pēc četrām disciplīnām Grabustes rēķinā ir 3711 punkti, bet tikai trīs punkti vairāk ir līderei Olgai Kurbanai no Krievijas. Trešās vietas īpašniece krieviete Nadežda Sergejeva no Grabustes patlaban atpaliek 104 punktus.

Šodienas pirmajā disciplīnā - 100 metru barjerskrējienā - Grabuste finišēja pēc 13,66 sekundēm, kas bija viņas šīs sezonas labākais rezultāts. Starp visām dalībniecēm tas bija otrais ātrākais rezultāts, kas Grabustei garantēja 1027 punktus.

Dienas otrajā disciplīnā - augstlēkšanā - Grabuste uzrādīja rezultātu 1,77 metri, atkārtojot savu personisko rekordu. Augstlēkšanas kopvērtējumā Latvijas sportiste ieņēma sesto vietu un saņēma 941 punktu. Bet trešajā disciplīnā - lodes grūšanā - Grabuste sasniedz savu personisko rekordu - 14,56 metri, kas disciplīnas kopvērtējumā viņai deva pirmo vietu un 831 punktu.

Septiņcīņas sacensības noslēgsies svētdien, kad sportistes sacentīsies pēdējās trīs disciplīnās - tāllēkšanā, šķēpa mešanā un 800 metru distancē.