Grāmatas skolu absolventiem

Apollo
0 komentāru

Tuvojas izlaidumu laiks, un, kā katru gadu, arī šogad apgāds sarūpējis lieliskas dāvinājuma grāmatas skolu absolventiem. Jaunākā no tām ir populārā un iecienītā, pāragri mūžībā aizgājušā dzejnieka Māra Melgalva darbu izlase «Lietus lāses pieskāriens» (sak. G. Sēja). Daudzus dzejoļus pazīstamais komponists Juris Kulakovs izmantojis kā dziesmu tekstus.

Dažādu autoru aforismi par dzīvi, prātu, gudrību, mīlestību un jaunību krājumos «Zināt, domāt, sapņot» (sak. A. Kalme) un «Domu pērles» (sak. V. Tomaševiča).

Antras Rudzītes sakārtotie Zentas Mauriņas aforismi, domugraudi, atziņas krājumā «Dzintargraudi», latviešu dižākā dzejnieka Raiņa mīlas dzejas izlase «Sudrabota gaisma» (sak. L. Vēze) no «Dagdas piecām skiču burtnīcām», tautas dzejnieka Imanta Ziedoņa «Epifānijas».

Indiešu dzejas lielmeistara Rabindranata Tagores darbu izlase Kārļa Egles tulkojumā «Pieskarties pasaulei» (sak. L. Vēze) un amerikāņu rakstnieka Oga Mandino stāsts «Pasaules dižākais tirgonis» par to, kā gūt panākumus dzīvē, ko tulkojusi Silvija Brice.

Šī ir tikai daļa no lielā piedāvājuma absolventiem.

 

Apgāds «Zvaigzne ABC» nule izdevis mūsdienīgu, zinātniski strukturētu krievu–latviešu vārdnīcu (1246 lpp.), kas veidota, par pamatu izmantojot Krievijā populārākās vārdnīcas — «Русский толковый словарь» (autori — izcilie leksikogrāfi Vladimirs Lopatins un Ludmila Lopatina) oriģinālizdevumu. Grāmatā kopumā ir apmēram 70 000 pamatvārdu, to atvasinājumu un izteicienu. Daudz ir jaunu, mūsdienu krievu valodā lietojamu vārdu, izteicienu, kā arī aktuālu terminu.

Vārdnīcā krievu valodas pamatvārdiem, to atvasinājumiem un izteicieniem sniegti precīzi latviešu valodas tulkojumi ar sinonīmiem.

Pie katra krievu valodas vārda ir norādīta būtiskākā gramatiskā informācija: lietvārdiem — dzimte un skaitlis, īpašības vārdiem — salīdzināmās pakāpes un saīsinātās formas, darbības vārdiem — nenoteiksme, pabeigtā un nepabeigtā veida formas. Vārdnīcas beigās ievietotā latviešu–krievu vārdnīca palīdzēs lietotājam atrast pareizo vārdu vai vārda ligzdu.

Izdevums paredzēts plašam lietotāju lokam — no skolēna līdz zinātniekam —, visiem, kuri mācās latviešu vai krievu valodu vai kuriem ir jāsazinās latviešu vai krievu valodā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Zvaigznes sola

Vairāk

KAS GAIDĀMS ŠOMĒNES?

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv