«Grammy» balvas nominantu sarakstā Latvijas Radio koris un «Sinfonietta Rīga» Pozitīvi

Apollo
0 komentāru

2014. gada «Grammy» balvas nominantu vidū ir divi Latvijas kolektīvi – Latvijas Radio koris un Valsts kamerorķestris «Sinfonietta Rīga » par  igauņu komponista Arvo Perta mūzikas ieskaņojumu kompānijas «ECM» izdotajā albumā «Adam’s Lament». Ieraksts ieguvis atzinību trīs nominācijās: par labāko kora sniegumu, labāko laikmetīgās mūzikas skaņdarbu un veiksmīgāko producenta darbu. 

«Grammy» balvas nominantu sarakstā Latvijas Radio koris un «Sinfonietta Rīga»

Foto: Publicitātes foto

Kompaktdiska ieraksts notika 2011. gada novembrī Tallinas Nigulistes baznīcā. Diriģenta Tenu Kaljustes vadībā to ieskaņojuši Latvijas Radio koris, «Sinfonietta Rīga», «Vox Clamantis», Igaunijas Filharmonijas kamerkoris un Tallinas kamerorķestris. 

Par augstvērtīgu vokālo pienesumu albumā «Adams’s Lament» prestižajai balvai nominēts Latvijas Radio koris kategorijā «Par labāko kora sniegumu». Savukārt Arvo Perta opuss no šī ieraksta cīnīsies par gada labākā laikmetīgā skaņdarba titulu. No opusa nosaukumu aizguvis arī viss albums; šis skaņdarbs radīts 2009. gadā korim un stīginstrumentiem pēc divu Eiropas kultūras galvaspilsētu  Stambulas un Tallinas – pasūtījuma. 

Par darbu pie albuma producēšanas «Grammy» balvai kategorijā «Gada producents’’ nominēts Manfreds Eihers (Manfred Eicher), ECM ierakstu kompānijas dibinātājs un ilglaicīgs Arvo Perta mūzikas cienītājs. «Grammy» ir pasaulē prestižākā balva par sasniegumiem mūzikas ierakstu jomā, ko ik gadu pasniedz 82 nominācijās. Balvu saņēmēji tiks paziņoti 2014. gada 26. februārī svinīgā ceremonijā Losandželosā. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv