Grava: nākamajā gadā LTV izdevumi nedrīkst pārsniegt ieņēmumus

Apollo
0 komentāru

Latvijas Televīzija (LTV) nedrīkst atļauties slīgt parādos, tādēļ nākamajā gadā televīzijas izdevumi nedrīkst pārsniegt ieņēmumus,- to pēc darbinieku ikmēneša sapulces aģentūrai LETA kā galveno uzsvēra LTV ģenerāldirektors Uldis Grava.

Uldis Grava Foto: Gatis Dieziņš/AFI

Uldis Grava Foto: Gatis Dieziņš/AFI

Kā ziņots, LTV 2004. gada budžets būs 7 584 191 lats. Šo summu veido valsts dotācija, kas palikusi nemainīga jau apmēram piecus gadus — 4 430 558 lati, kā arī 2 949 000 latu pašu plānotie ieņēmumi.

Plānots, ka nākamajā gadā raidījumu veidošanai LTV no valsts piešķirtajiem līdzekļiem atvēlēs 2,5 miljonus latu. No kopējiem 7,5 miljonu latu izdevumiem raidījumu veidošanai tiks tērēti 54%, aģentūrai LETA stāstīja LTV sabiedrisko lietu vadītāja Ingrīda Šmite.

Grava pirmdien uzsvēris, ka LTV jāmeklē papildu ieņēmumi — gan jāattīsta tehnikas izīrēšanas iespējas, gan ekonomiski jāizmanto LTV ēka. Tāpat Grava uzskata, ka ir jāreformē valsts atbalsts televīzijai gan dotāciju un abonentmaksu ziņā, gan attiecībā uz maksājumiem VAS «Latvijas valsts radio un televīzijas centrs» (LVRTC) par retranslāciju.

Pirmdien sapulcē arī atzīmēts, ka pēc LTV darbinieku algu sakārtošanas 53% darbinieku vidējā izpeļņa palikusi nemainīga, 32% — paaugstināta, 15% — samazināta, ņemot vērā pienākumu pārdali, atsevišķu struktūru likvidēšanu. Vidējais izpeļņas samazinājums ir 34 lati, stāstīja Šmite.

Daudz pārmetumus par savu darbu saņēma LTV programmu direktore Dārija Juškeviča. Taču, pēc Gravas domām, mazāk pārmetumu pelnījusi viņa, bet gan programmu redaktori.

«Esmu ienācis ar savu komandu un ar to arī aiziešu. Es savus cilvēkus upurēt netaisos — ja komandai jākrīt, tad pirmajam jākrīt kapteinim, tas ir, man,\" piebilda Grava.

Kā ziņots, LTV darbinieki ir satraukti par sabiedriskās televīzijas nākotni, tāpēc nosūtījuši vēstuli Nacionālajai radio un televīzijas padomei (NRTP), lūdzot rast situācijas risinājumu. Padome LTV jautājumus plāno skatīt sēdē ceturtdien, 6. novembrī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv